Najwięcej zaszczepionych w Kościanie

Zgodnie z danymi Ministerstwa Zdrowia w powiecie kościańskim wykonano dotychczas ponad 42 tys. szczepień przeciwko Covid-19. W pełni zaszczepionych jest ponad 15 tys. osób. Na pierwszym miejscu wśród gmin powiatu jest Kościan.

Szczepienia nauczycieli w powiecie kościańskim

Zgonie z danymi podanymi przez Ministerstwo Zdrowia w powiecie kościańskim na dzień 29 czerwca 2021 roku (godz. 12:00) wykonano 42 173 szczepienia przeciwko Covid-19. W pełni zaszczepionych jest 15 186 osób.

W samym Kościanie 38,6% mieszkańców otrzymało pełny cykl szczepień, przynajmniej jedną dawką zaszczepiono 54,4% mieszkańców miasta. Z kolei w gminie wiejskiej Kościan pełny cykl szczepień przyjęło 26,9% mieszkańców, jedną dawkę szczepienia otrzymało 43% mieszkańców gminy.

W gminie Czempiń pełny cykl szczepień przyjęło 28,9% mieszkańców, natomiast przynajmniej jedną dawkę przyjęło 47,5% mieszkańców. W gminie Śmigiel zaszczepionych dwoma dawkami (lub jedną w przypadku szczepionki Johnson&Johnson) jest 26% mieszkańców, jedną dawkę przyjęło natomiast 40,4% mieszkańców miasta i gminy.

Najmniej zaszczepionych osób jest w gminie Krzywiń. Pełną dawkę otrzymało 23,4% mieszkańców, przynajmniej jedną dawkę przyjęło natomiast 35,7% populacji miasta i gminy.

Tymczasem pełnomocnik rządu do spraw narodowego programu szczepień ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 w ramach promocji szczepień ogłosił dwa konkursy dla wszystkich gmin z największą wyszczepialnością: Gmina na medal #SzczepimySię oraz Najbardziej Odporna Gmina.

Obecnie gminą z największą wszczepialnością jest gmina miejska Podkowa Leśna w woj. mazowieckim, gdzie pełny cykl szczepień przyjęło 48,7% mieszkańców. W Wielkopolsce najwięcej osób zaszczepionych pełną dawką mieszka w Puszczykowie, gdzie zaszczepialność wynosi 44,9%.