Najpiękniejsze Kartki Bożonarodzeniowe

Na XII powiatowy konkurs plastyczny dzieci nadesłały 546 kartek bożonarodzeniowych. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się we wtorek 17 grudnia 2019 roku w sali Kościańskiego Ośrodka Kultury.

Konkurs od dwóch lat ma zmienioną formułę, wcześniej dotyczył szopek bożonarodzeniowych.

– Wpłynęła bardzo duża liczba prac konkursowych, co sprawiło, że praca jury nie była łatwamówił, zwracając się do dzieci i ich opiekunów Henryk Bartoszewski, starosta kościański. – Zdajemy sobie sprawę, ze trudno jest z tak dużej liczby wybrać te najlepsze prace. Myślę że jurorzy poradzili sobie. Może dla dzieci będzie to początek hobby, czy kariery artystycznej.

Trzeba przyznać, że autorzy kartek wykazali się dużą inwencją twórczą, kartki były stworzone z wielu różnych materiałów, w tym m.in. pojawiły się na nich naklejane motywy z takich rzeczy jak tekturka, nici, masa ceramiczna, a nawet makaron.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w świątecznej atmosferze, nie zabrakło Świętego Mikołaja i Pani Mikołajowej, a wręczenie nagród uświetniły występy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kościanie. Na saksofonie zagrał Łukasz Mielcarek, a zaśpiewały dzieci z zespołu Morele i zespołu Bagitki pod kierownictwem Izabeli Woźniak.

 Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kościanie i wyróżnienia wręczyli zwycięzcom konkursu: Iwona Bereszyńska – przewodnicząca Rady Powiatu Kościańskiego oraz Henryk Bartoszewski – starosta kościański. Nagrodzeni otrzymali m.in. klocki lego, klocki magnetyczne, piórniki, przyborniki na biurko, plecaczki, kosmetyki.

Laureaci – uczniowie klas I – III
I miejsce
Tymoteusz Hamrol – Szkoła Podstawowa w Śmiglu
Jakub Kaczmarek – Ośrodek Rehabilitacyjny w Kościanie
Maria Żurek – Szkoła Podstawowa w Starej Przysiece Drugiej

II miejsce
Zuzanna Rzepka – Szkoła Podstawowa w Czempiniu
Mateusz Trybuś – Szkoła Podstawowa w Bieżyniu
Bartosz Hamrol – Szkoła Podstawowa w Śmiglu

III miejsce
Lena Borecka – Szkoła Podstawowa w Czempiniu
Nikola Buchalik – Szkoła Podstawowa w Głuchowie
Oliwia Murawa – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościanie

Laureaci – uczniowie klas IV – VI
I miejsce
Zuzanna Sołtysiak – Szkoła Podstawowa w Czempiniu
Gabrysia Stachowska – Szkoła Podstawowa w Śmiglu
Wojciech Borowiak – Szkoła Podstawowa w Racocie

II miejsce
Oskar Nyczka – Szkoła Podstawowa w Starym Bojanowie
Patryk Kaczor – Szkoła Podstawowa w Bonikowie
Amelia Szymkowiak – Szkoła Podstawowa w Bieżyniu

III miejsce
Julia Grobelska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Kościanie
Amelia Sobolewska – Szkoła Podstawowa w Bieżyniu
Lena Domagała – Szkoła Podstawowa w Śmiglu

Laureaci w kategorii osób niepełnosprawnych
I miejsce
Mateusz Metzner – Środowiskowy Dom Samopomocy w Krzywiniu

II miejsce
Ewa Günther – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kościanie

III miejsce
Mateusz Kudłaszyk – Ośrodek Wsparcia w Kościanie

Wyróżnienia dla uczniów klas od I do III
Oliwia Sikora – Szkoła Podstawowa nr 3 w Kościanie
Julia Kozłowska – Szkoła Podstawowa w Starych Oborzyskach
Patryk Wiatrowski – Szkoła Podstawowa w Racocie
Amelia Trefoń – Szkoła Podstawowa w Racocie
Zuzia Lasocka – Szkoła Podstawowa w Starym Bojanowie
Jakub Konopiński – Szkoła Podstawowa w Czaczu
Ivett Kubicka – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościanie
Julia Odważna – Szkoła Podstawowa nr 3 w Kościanie
Kacper Kaczmarek – Szkoła Podstawowa w Bonikowie
Piotr Błaszkowski – Szkoła Podstawowa w Czaczu
Michał Hordecki – Szkoła Podstawowa nr 4 w Kościanie
Błażej Wojciechowski – Szkoła Podstawowa w Starej Przysiece Drugiej
Dominik Itkowiak – Szkoła Podstawowa w Turwi
Lidia Kaczor – Szkoła Podstawowa nr 4 w Kościanie
Natalia Apolinarska – Szkoła Filialna w Kokorzynie
Kamil Nowak – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościanie
Aleksandra Stężycka – Szkoła Podstawowa nr 3 w Kościanie
Gabriela Karpiuk – Szkoła Podstawowa nr 3 w Kościanie
Lilianna Baranowska – Szkoła Podstawowa nr 3 w Kościanie
Kajetan Michalewicz – Szkoła Podstawowa w Racocie
Sebastian Kamieniarz – Szkoła Podstawowa w Starym Bojanowie
Małgorzata Sikora – Szkoła Podstawowa w Starym Bojanowie
Mateusz Naskręt – Szkoła Podstawowa w Starym Bojanowie
Franciszek Garstka – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościanie
Dominik Buchalik – Szkoła Podstawowa w Głuchowie
Olga Kuczma – Szkoła Podstawowa w Bieżyniu
Wiktor Dopierała – Ośrodek Rehabilitacyjny w Kościanie
Lena Józefowska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Kościanie
Jan Woźniak – Szkoła Podstawowa nr 2 w Kościanie
Jakub Dulas – Szkoła Podstawowa w Starych Oborzyskach

Wyróżnienia dla uczniów klas od IV do VI
Nikodem Dobraś – Szkoła Podstawowa w Racocie
Wiktor Ropiński – Szkoła Podstawowa w Racocie
Antoni Wawrzyniak – Szkoła Podstawowa w Starym Bojanowie
Maciej Markiewicz – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościanie
Magdalena Stężycka – Szkoła Podstawowa nr 3 w Kościane
Krzysztof Wojciechowski – Szkoła Podstawowa w Bonikowie
Tomasz Trawiński – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościanie
Maja Szlafka – Szkoła Podstawowa w Śmiglu
Zofia Kamieniarz – Szkoła Podstawowa w Starym Bojanowie
Marta Padykuła – Szkoła Podstawowa nr 3 w Kościanie
Martyna Żurek – Szkoła Podstawowa w Starej Przysiece Drugiej
Zofia Więziołek – Szkoła Podstawowa w Czempiniu
Aleksandra Kostrowska – Szkoła Podstawowa w Śmiglu
Małgorzata Bręczewska – Szkoła Podstawowa w Starym Luboszu
Leon Dolata – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościanie
Nina Schwarz – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościanie
Małgorzata Leonarczyk – Szkoła Podstawowa w Krzywiniu
Jan Stężycki – Szkoła Podstawowa w Krzywieniu
Zuzanna Białas – Szkoła Podstawowa nr 4 w Kościanie

Wyróżnienia w kategorii osób niepełnosprawnych
Marta Witkowska – Środowiskowy Dom Samopomocy w Krzywiniu
Wioletta Wojciechowska – Środowiskowy Dom Samopomocy w Krzywiniu
Łukasz Stefaniak – Zespół Szkół Specjalnych w Kościanie
Magdalena Jankowska – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kościanie
Agata Wróblewska – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kościanie
Marta Zandecka – Środowiskowy Dom Samopomocy w Kościanie
Julia Szymkowiak – Zespół Szkół Specjalnych w Kościanie
Celestyna Bartkowiak – Środowiskowy Dom Samopomocy w Kościanie
Dariusz Beszterda – Ośrodek Wsparcia w Kościanie
Piotr Sroczyński – Środowiskowy Dom Samopomocy w Kościanie