Nagrody dla sportowców od wójta [ZDJĘCIA]

Wójt gminy Kościan przyznał wyróżniającym się sportowcom z gminy stypendia oraz nagrody. Wręczenie wyróżnień odbyło się w Urzędzie Gminy.

Decyzją Wójta Gminy Kościan roczne stypendia sportowe na rok 2022 przyznano reprezentantom karate: Magdalenie Godlewskiej z Kurzej Góry i Aleksandrowi Opasowi z Racotu oraz trójboistce Karinie Pieśniak z Racotu. Ponadto za osiągnięcia sportowe nagrodę wójta otrzymał młodzieżowy żużlowiec z Kiełczewa – Olivier Buszkiewicz, a wyróżnienie sportowe przypadło młodemu piłkarzowi z Widziszewa – Alanowi Szkudlarkowi.

Na podstawie przyjętego przez Radę Gminy Kościan regulaminu, stypendium lub nagrodę może otrzymać mieszkaniec gminy lub zawodnik klubu z Gminy Kościan, który osiąga znaczące sukcesy sportowe. Wnioski wraz z uzasadnieniem składane są do końca listopada, rozpatrywane przez powołaną Komisję Stypendialną i przedstawiane do zatwierdzenia wójtowi.

Sylwetki wyróżnionych sportowców:

Magdalena Godlewska jest członkiem Pleszewskiego Klubu Karate oraz Kadry Narodowej Polskiej Unii Karate. Zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski w kumite kobiet – 68 kg, uczestniczyła w Mistrzostwach Europy Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców WKF w Tampere (21-22.08.2021) zdobywając brązowy medal w kumite U21 – 61 kg oraz w Mistrzostwach Świata Karate WKF w Dubaju zajmując 11. miejsce w kumite kobiet – 68 kg, a także w wielu innych turniejach rankingowych rangi ogólnoświatowej.

Aleksander Opas trenuje we Wrocławskim Klubie Sportów Azjatyckich „Budokan” sekcja Astromal Leszno, jest członkiem Kadry Narodowej Polskiej Unii Karate i wicemistrzem Polski w kumite juniorów – 55 kg. Uczestniczył w Mistrzostwach Europy Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców w Karate Olimpijskim WKF w Tampere (20-22.08.2021), zajął 1. miejsce w turnieju z cyklu Karate – 1. Youth League w Istambule, zajmuje 1. miejsce w rankingu Polskiej Unii Karate i 6. miejsce w Światowym Rankingu WKF w kategorii kadet – 52 kg.

Karina Pieśniak trenowała trójbój siłowy w UKS Sokół Krzywiń, a obecnie związana jest ze Stowarzyszeniem SportAtut w Krobi. W ubiegłym roku zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym (Skierniewice, 17-19.09.2021), brązowy medal Mistrzostw Polski w Wyciskaniu Leżąc (Będzin, 20-21 marca 2021) oraz kolejne Mistrzostwo Polski w Trójboju Siłowym w Puławach w końcówce roku. Ma na swoim koncie także rekordy Polski w swojej kategorii: w „przysiadzie”, „martwym ciągu” i „totalu”.

Olivier Buszkiewicz jest wychowankiem Unii Leszno. W ubiegłym roku uzyskał szczególne osiągnięcia w sporcie żużlowym w kategorii junior: zdał licencję żużlową „Ż” na motory o pojemności 500 cm3, zadebiutował w II lidze żużlowej, brał udział w Mistrzostwach Polski PitBike SuperMoto i CrossCounty oraz w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów na Żużlu (7. miejsce).

Alan Szkudlarek to młody piłkarz, zawodnik i kapitan drużyny UKS Akademia Piłkarska Reissa Kościan/Poznań. Zdobył z nią wiele sukcesów w ogólnopolskich i wojewódzkich turniejach piłkarskich, a także indywidualnie w konkurencjach sprawnościowych i biegowych. Ponadto w roku 2021 został wpisany do Narodowej Bazy Talentów i jest zawodnikiem reprezentacji Polski Akademii Piłkarskiej Reissa U-10.

Fot. UG Kościan