Na „lewych” tablicach z narkotykami i kradzionymi katalizatorami

Kościańscy policjanci zatrzymali dwie osoby, które kradły katalizatory samochodowe i posiadały w samochodzie narkotyki. Poza tym poruszali się samochodem na niezarejestrowanych do niego tablicach rejestracyjnych.

Pod koniec grudnia w  Jerce policjanci kościańskiej drogówki zatrzymali do kontroli audi A3 na niemieckich tablicach rejestracyjnych. Samochód został zatrzymany z uwagi na przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 15 km. Kierującym pojazdem okazał się 35-letni mieszkaniec powiatu średzkiego. Zatrzymanie mężczyzny z powodu przekroczenia prędkości oznaczał dopiero początek jego problemów i pasażera auta.

W trakcie czynności policyjnych ustalono, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, gdyż zostały mu one zatrzymane. Z kolei audi nie posiadał naklejki kontrolnej na szybie oraz aktualnego badania technicznego, a tablice rejestracyjne przypisane były do innego pojazdu. –35-latek tłumaczył, iż zgubił tablice rejestracyjne i żeby móc jeździć dalej, założył tablice niemieckie. Policjanci nie uwierzyli mężczyźnie i postanowili skontrolować bagażnik samochodu, w którym znaleźli oryginalne tablice rejestracyjne, a także 6 sztuk katalizatorów oraz sprzęt służący do ich wycinania, zapakowany do toreb podróżnych. Tym razem mężczyzna tłumaczył się, że jest mechanikiem, zbiera katalizatory, a następnie je sprzedaje. Absurdalne tłumaczenie mężczyzny, nie przekonało policjantów drogówki. Kierowca oraz pasażer pojazdu, zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Wartość jednego katalizatora to około 1 000 zł – mówi Paulina Piechowiak z KPP w Kościanie.

W trakcie zatrzymania okazało się również, że kierowca audi posiadał przy sobie 3 woreczki strunowe z amfetaminą. U pasażera, 30-letniego mieszkańca powiatu średzkiego, w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania, znaleziono natomiast marihuanę.

Policjanci Wydziału Kryminalnego sprawdzają z jakich pojazdów zostały wycięte katalizatory oraz gdzie przestępczy duet dokonywał kradzieży. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty posiadania środków odurzających i psychotropowych oraz kradzieży katalizatorów. Sprawa ma charakter rozwojowy. Z kolei za popełnione wykroczenia drogowe kierowca został ukarany mandatami karnymi o łącznej wartości 2050 zł.

Fot. KPP w Kościanie