Można sprawdzić budżet miasta

Urząd miasta Kościana uruchomił nową stronę internetową, na której zamieszczone są szczegółowe informacje dotyczące miejskiego budżetu. Można się dowiedzieć, na co miasto wydaje pieniądze i sprawdzić skąd pochodzą środki, które wpływają do budżetu.

Na stronie koscian.budzetyjst.pl zamieszczone są szczegółowe informacje, odnośnie budżetu miasta. Dostępny jest zarówno budżet na rok bieżący, jak i budżet z roku 2019. Ciekawostką jest kalkulator mieszkańca, za pomocą którego każda osoba zamieszkała w Kościanie może sprawdzić ile z jej podatku dochodowego jest przeznaczane na poszczególne dziedziny: oświatę i wychowanie, sport, kulturę itd.

Uruchomiona została również strona koscian.eboi.pl. To Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta. Portal ma ułatwić mieszkańcom miasta załatwianie spraw urzędowych. Za jego pośrednictwem można składać m.in.: deklaracje dla podatku od nieruchomości, pisma ogólne. Każdy, kto się zaloguje i będzie miał swój profil, drogą elektroniczną będzie powiadamiany odnośnie opłat podatkowych, czy na jakim etapie załatwiania jest jego sprawa.

Na urządzenia mobilne można pobrać z kolei aplikację eKoscian, która zawiera  kalendarz wydarzeń, jak również przewodnik po Kościanie. Aplikacja przekierowuje na strony MOSiR-u, biblioteki, muzeum i innych jednostek urzędu. Stwarza też możliwość wysłania powiadomienia do urzędu np. o zniszczonym znaku drogowym.

(b)