Motomikołajki w gminie Śmigiel 2020 [ZDJĘCIA]

Około 60 motocykli przejechało mikołajkową trasę przez miejscowości gminy Śmigiel w niedzielę, 6 grudnia. Aż tylu św. Mikołajów na ryczących maszynach jednocześnie robiło ogromne wrażenie.

Tradycją stały się już Motomikołajki organizowane przezŚmigielską Grupę Motocyklową Wind Wolves. Z zaproszenia grupy skorzystali właściciele dwuśladów nie tylko z gminy Śmigiel i powiatu kościańskiego, ale również z powiatów ościennych, jak leszczyński gostyński, a nawet rawicki.

Przejazd motorów był szczególnie atrakcyjny dla najmłodszych w dobie epidemii, kiedy nie może odbywać się wiele wydarzeń. Motocykliści w poszczególnych miejscowościach rozdawali dzieciom cukierki.

A grupa z placu targowego w Śmiglu ruszyła w przejażdżkę przez Stare Bojanowo, Wonieść, Morownicę, Czacz, Przysiekę Polską, Widziszewo, Nietażkowo, Karśnice, Żegrowo, Bronikowo, Nową Wieś.

Rajd zakończył się w Śmiglu na Rynku, gdzie Mikołaje spotkali inną mikołajową ekipę, czyli burmistrz Śmigla Małgorzatę Adamczak wraz z miłośnikami nordic walking. Grupie towarzyszyły także żywe maskotki.

Fot. Karol Schmidt