Mniej zakażeń w powiecie, Wielkopolsce i kraju

Wtorkowe raporty dotyczące koronawirusa są dość optymistyczne. W powiecie pojawiło się 10 nowych zakażeń, a w Wielkopolsce poniżej 1500.

Pięć nowych zakażeń koronawirusem

Od dłuższego czasu w powiecie mieliśmy codziennie kilkadziesiąt nowych zakażeń, dopiero w niedzielę było ich „tylko” 13. We wtorek, 17 listopada służby wojewody donoszą o 10 zakażeniach, miejmy więc nadzieję, że ten trend spadkowy utrzyma się. Aktualnie w powiecie w domowej izolacji i w szpitalach z powodu koronawirusa przebywają 853 osoby. Z kolei od początku epidemii wirusa wykryto u 1343 mieszkańców.

W Wielkopolsce we wtorek pojawiło się 1478 nowych zakażeń, co jest również dobrą informacją, bo w ostatnim czasie przyrost dobowy przekraczał 2 tysiące. W całym kraju z kolei odnotowano przyrost poniżej 20 tysięcy, a dokładnie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 19 152 nowych i potwierdzonych zakażeniach. – Sytuacja stabilizuje się, w bardzo różnych wymiarach, ale najważniejszy to dzienna liczba zachorowań i zajętość infrastruktury. Zachorowalność spadła poniżej 20 tys., a przebieg pandemii w ostatnich tygodniach nie rozwijał się wykładniczoocenia minister zdrowia Adam Niedzielski.