Młodzież zniszczyła zdroje i słupki Wodociągów Kościańskich

Są wakacje i młodzież szuka różnych sposobów na rozrywkę. Niestety, czasami niezbyt mądrych i ocierających się o wandalizm. Do dwóch takich incydentów doszło w Kościanie w ostatnich dniach.

Jeden z incydentów miał miejsce na Łazienkach. Ktoś zanieczyścił jeden z zamontowanych zdrojów, w których znajduje się świeża woda zdatna do picia. Incydent miał miejsce dwukrotnie w ciągu jednego dnia, a należy dodać, że miejsce to jest objęte monitoringiem.

Tym razem jednak szybko zareagował pracownik Wodociągów, który zauważył trzy dziewczyny noszące glinę do zdroju i tam rozmiękczające ją wodą. Prawdopodobnie była to forma zabawy dla nudzących się dziewcząt.

Z kolei do drugiego incydentu doszło przy siedzibie Wodociągów Kościańskich, na tylnym wjeździe do garaży znajdującym się na os. Konstytucji 3 Maja. W miejscu tym zamontowane są trzy słupki ograniczające możliwość parkowania na chodniku. Niestety w tej chwili zostały już tylko dwa, po tym jak jeden z nich został zniszczony. Tym razem anonimowa osoba zaalarmowała spółkę, że dwóch chłopców zgina słupki i na nie siada. Nie był to pierwszy tego rodzaju incydent.

Rodzice proszeni są o przestrzeganie swoich dzieci przed takimi zachowaniami. To nie tylko akty wandalizmu niszczące wspólne mienie, ale również niekiedy stwarzanie zagrożenia życia swojego i mieszkańców.

Fot. Wodociągi Kościańskie