Młodzi piłkarze Akademii Obry Kościan wrócili na boisko

Od połowy kwietnia młodzi piłkarze Akademii wrócili do treningów oraz do rywalizacji. Wcześniejsza przerwa wymuszona była obostrzeniami sanitarnymi. Rozwija się również najmłodsza grupa przedszkolaków.

Wszystkie drużyny wróciły na boiska 18 kwietnia. – Dzieci i młodzież w różnych kategoriach wiekowych trenują zgodnie z harmonogramem treningowym na Stadionie Miejskim, na stadionie w Kurzej Górze, a także na boisku Orlik mieszczącym się na os. Konstytucji 3 Maja – mówi Waldemar Wojtkowiak, dyrektor Akademii.W rzeczywistości pandemicznej to jest wręcz lekarstwo dla naszej młodzieży, że może brać udział w zajęciach sportowych, spotykać się z kolegami, ruszać i podnosić swoją odporność.

Młodzi piłkarze powrócili także do rozgrywek w ramach Ligi Wielkopolski. W trwający weekend mają zaplanowanych kilka spotkań zarówno w Kościanie, jak i na wyjeździe, w różnych kategoriach wiekowych.

– Wyniki i rywalizacja są ważne dla naszych zawodników, ale nie najważniejsze. W naszej codziennej pracy skupiamy się przede wszystkim na indywidualnym rozwoju każdego zawodnika, by mógł robić jak największe postępy i kontynuować swoją piłkarską przygodę podkreśla Waldemar Wojtkowiak. – Wyniki są tylko drogą do celu i nie są absolutnie wyznacznikiem. bo można wygrywać wszystko ze słabszymi drużynami lub uczyć się rywalizując z najlepszymi.

Zawodnicy AP Obry Kościan jeżdżą po całej Wielkopolsce poznając różnych rywali. Poza dziećmi w starszym wieku, a także drużynami młodzieżowymi, Obra prowadzi także grupy przedszkolne. Dodajmy, że cały czas prowadzony jest nabór do grupy przedszkolnej, zarówno chłopców, jak i dziewczynek. Te zajęcia to przede wszystkim piłkarskie gry i zabawy, możliwość poznania swoich rówieśników oraz rozwój umiejętności piłkarskich pod okiem wykwalifikowanych trenerów.