Mistrzostwa powiatu kościańskiego – Zieleniec 2020

Po raz osiemnasty narciarze i snowboardziści z powiatu kościańskiego spotkali się w Zieleńcu na Mistrzostwach Powiatu w Narciarstwie Zjazdowym i Snowboardzie. Zawody odbyły się w sobotę, 29 lutego.

Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego Zieleniec 2020

W tym roku narciarze i snowboardziści zjeżdżali ze stoku Grapa. Do udziału w zawodach zgłosiło się 315 zawodników. Najszybszymi narciarzami okazali się, podobnie jak przed rokiem:,Wiktoria Przybyła oraz Mateusz Bajstok. Natomiast najlepszymi snowboardzistami tegorocznych Mistrzostw powiatu zostali Aleksandra Grzymała (jak w roku 2019) i Michał Dworczak.

Najmłodszym narciarzem, który pokonał trasę zawodów był Stanisław Mituła, natomiast wśród snowboardzistów najmłodszym uczestnikiem był Patryk Kozica. Najstarszym narciarzem tegorocznych mistrzostw był z kolei Tomasz Moreń. Najlepsza narciarka i najlepszy narciarz zawodów otrzymali nagrody specjalne – narty. Ponadto wszyscy zawodnicy, którzy pokonali trasę otrzymali na mecie pamiątkowy medal.

Podobnie jak w latach ubiegłych, także w tym roku na stoku w Zieleńcu wystąpił zespół Semplicze z Lubinia, który rozgrzał publiczność i zawodników, zapraszając zebranych na stoku mieszkańców powiatu do wspólnej zabawy. Dzięki nim stok przy wyciągu Grapa tego dnia zamienił się nie tylko w arenę sportowych zmagań mieszkańców powiatu kościańskiego, ale także radosny festiwal piosenki.

Dodajmy, że w ciągu osiemnastu lat zawody odwołane zostały dwa razy. Raz w 2008 roku po opadach deszczu, drugi raz w 2014 roku z powodu braku śniegu.

Organizatorem Mistrzostw Powiatu Kościańskiego w Narciarstwie Zjazdowym i Snowboardzie było Starostwo Powiatowe w Kościanie wraz z samorządami miasta Kościana oraz gmin Kościan, Czempiń i Krzywiń. Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw był Edward Strzymiński, natomiast dyrektorem zawodów Zbigniew Bernard. Zawody, jak co roku, prowadził Marcin Bernard.

Szczegółowe wyniki Mistrzostw Powiatu Kościańskiego w Narciarstwie Zjazdowym i Snowboardzie można znaleźć na stronie powiatu kościańskiego.

Fot. Starostwo Powiatowe w Kościanie