Mistrzostwa powiatu kościańskiego w Zieleńcu – zapisy do piątku

Do 21 lutego przyjmowane są zgłoszenia do startu w XVIII Mistrzostwach Powiatu Kościańskiego w Narciarstwie Zjazdowym i Snowboardzie. Warunki narciarskie w Zieleńcu są dobre, zawody raczej nie są więc zagrożone.

W tym roku z powodu wyjątkowo łagodnej zimy nawet w górach utrzymują się plusowe temperatury, więc warunki dla narciarzy są naprawdę ciężkie. Z uwagi na alpejski klimat w Zieleńcu z reguły można poszusować, ale w obecnym sezonie warunki są zmienne. Według aktualnych komunikatów prognozy dla kurortu są optymistyczne na ostatnią część sezonu, który ma potrwać nawet do końca marca.

Tak więc mistrzostwa raczej nie są zagrożone, kto ma ochotę spróbować swoich sił, może zapisać się jeszcze do jutra. W dniu zawodów zgłoszenia nie będą przyjmowane. Udział w zawodach można zgłaszać w Wydziale Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Kościanie, ul Gostyńska 38, I piętro, pokój 102.

Zawodnik, który ukończy zjazd otrzyma na mecie medal okolicznościowy organizatorzy gwarantują medal dla pierwszych 350 osób, które ukończą slalom). Zwycięzcy wszystkich kategorii otrzymują nagrody w formie dyplomu (miejsca 1-6) i statuetek za pierwsze trzy miejsca, najlepszy zawodnik i zawodniczka w kategorii open otrzyma puchar.

Tegoroczne zawody odbędą się w Zieleńcu w sobotę, 29 lutego. Start – wyciąg Gryglówki G 10 (Grapa), godzina 10.30. W zawodach mogą uczestniczyć osoby zamieszkałe na stałe lub czasowo na terenie powiatu kościańskiego.