Mistrzostwa powiatowe w kręglarstwie klasycznym [ZDJĘCIA, FILM]

W sobotę na torach kręgielni OSiR w Gostyniu rozegrano po raz pierwszy Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w Kręglarstwie Klasycznym. W zawodach wzięło udział 56 entuzjastów tej dyscypliny sportowej.

Organizatorem wydarzenia było Towarzystwo Sportowe Kręglarzy Kościańskich „Jedność”, a współfinansował je samorząd powiatu kościańskiego.

Zawody w asyście członków zarządu Marka Malickiego i Jarosława Stachowiaka oraz sędziego głównego Sebastiana Bartkowiaka otworzył prezes TSKK „Jedność” Roman Bartkowiak. Po oddaniu pierwszego symbolicznego rzutu przez Jarosława Stachowiaka, jako pierwsi na torach pojawili się najmłodsi adepci kręglarstwa, którzy dzielnie walczyli o medale i trofea w trzech kategoriach: dzieci, dzieci OPEN oraz w kategorii młodzików.

– To właśnie rywalizacja w kategorii dzieci przyniosła najwięcej pozytywnych emocji, bowiem dwóch zawodników Szymon Bartkowiak oraz Tytus Koller po 40. rzutach uzyskało identyczny rezultat 138 punktów i to między sobą chłopcy toczyli bój w dogrywce o zajęcie pierwszego miejsca. Ostatecznie zwyciężył Szymon, który nieznacznie wyprzedził Tytusa. Na najniższym stopniu podium stanął natomiast Wiktor Andrzejewski, który strącił 121 kręgli. Cała trójka chłopców stanęła na podium także w tej samej kolejności w klasyfikacji dzieci OPEN i wyjechała z mistrzostw z podwójnymi medalami. – Radosław Stachowiak, rzecznik TSKK „Jedność” i koordynator zadania publicznego Radosław Stachowiak.

W kategorii młodzików mistrzem powiatu kościańskiego został Oliwier Wojciechowski, który strącił 315 kręgli. Wicemistrzostwo wywalczył Borys Naglik (294 kręgle), a podium uzupełniła z wynikiem 224 strąconych kręgli Oliwia Bobrowska.

W dalszej części rozgrywek uczestniczyli seniorzy, którzy sklasyfikowani zostali w kategorii kobiet, kategorii mężczyzn oraz w kategorii OPEN kobiet i mężczyzn. Mistrzynią w kategorii kobiet została Dorota Borowiak, która uzyskała najlepszy rezultat spośród wszystkich pań biorących udział w sobotnich zawodach. Jej wynik 329 kręgli był lepszy o 13 kręgli od drugiej w rankingu Aleksandry Bartkowiak. Na najniższym stopniu podium stanęła Adrianna Wojciechowska, która była o 1 kręgiel lepsza od czwartej w klasyfikacji końcowej Galiny Paszyńskiej, która położyła 306 kręgli.

W kategorii mężczyzn pierwsze miejsce i tytuł mistrzowski wywalczył Marek Borowiak, a srebrny medal Wiesław Brzóska. Panowie strącili odpowiednio 347 i 336 kręgli. Z kolei o trzecim miejscu zadecydował niuans techniczny, ponieważ identyczne wyniki 331 kręgli uzyskało dwóch panów – Sebastian Bartkowiak i Stanisław Janek. Ostatecznie na najniższym stopniu podium stanął Stanisław Janek, który zdobył „pięć 9-tek”.

Kategorię OPEN kobiet i mężczyzn, w której sklasyfikowani zostali wszyscy seniorzy biorący udział w mistrzostwach wygrał zdecydowanie Marcin Matelski z Poznania (359 kręgli), drugie miejsce zajął Marek Borowiak z Kościana (347 kręgli), a na trzecim miejscu uplasował się Andrzej Gorzkiewicz ze Śremu (345 kręgli). Każdy z uczestników sobotniego turnieju otrzymał pamiątkowy dyplom oraz symboliczne upominki i słodkości ufundowane przez kościańskie firmy.

– Cieszymy się, że pierwsze indywidualne Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w kręglarstwie klasycznym spotkały się z tak dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego powiatu i mieszkańców innych miejscowości z terenu województwa wielkopolskiego. Ilość kierowanych zapytań telefonicznych i e-mailowych o możliwość zwiększenia limitu miejsc utwierdziła nas w przekonaniu, że zainteresowanie imprezą było naprawdę duże. Nie kryjemy również zadowolenia z faktu, że w przeciągu miesiąca udało nam się ten turniej sprawnie zorganizować pod kątem techniczno-prawnym. Wszystkim beneficjentom sobotnich zmagań jeszcze raz dziękuję za przybycie i utrzymanie sportowego ducha rywalizacjipodsumowuje Radosław Stachowiak.

Fot. TSKK „Jedność”