Mistrzostwa Polski w kopa w najbliższy weekend

Impreza odbędzie się w niedzielę 29 września w sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Starych Oborzyskach. W przeddzień mistrzostw odbędzie się Festiwal Baśki i Kopa.

Organizatorem Mistrzostw Polski w Kopa Sportowego jest Kościańskie Stowarzyszenie Kopa Sportowego. Początek zawodów o godz. 13.00. Rozegranych zostanie pięć rund po 32 rozdania zgodnie z regulaminem gry w kopa Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego.

Zgłoszenia zawodników przyjmowane będą w sekretariacie zawodów bezpośrednio przed turniejem, który czynny będzie na dwie godziny przed ustalonym terminem rozpoczęcia mistrzostw, czyli od godz. 11.00. Opłata wpisowa wynosi  30 zł dla mężczyzn i 20 zł dla kobiet. Organizatorzy przygotowali pamiątkowe buttony i inne gadżety dla wszystkich uczestników mistrzostw. Prowadzona będzie klasyfikacja indywidualnie open, drużynowa i par.

Z kolei w ramach sobotniego Festiwalu Baśki i Kopa, który odbędzie się 28 września o godz. 14.00 w tym samym miejscu, zawodnicy rozegrają pięć rund po 32 rozdania. W każdej rundzie uczestnicy zmierzą się z inną odmiana baśki czy kopa, a będą to:
– Czerwona Baśka z asem i 10 kier,
– Kaszubska Baśka z asem i 10 kier oraz granami,
– Czarna Baśka z asami trefl, pik, kier i 10 kier oraz granami,
– Kop as kier i trzy 10 (tref, pik, kier),
– Wielki Kop trzy asy (tref, pik, kier) oraz trzy 10 (tref, pik, kier) – bez obcych.