Mistrzostwa mażoretek rozpoczęte

W Kościanie trwają VIII Otwarte Mistrzostwa Tańca Mażoretkowego Polski Zachodniej. Uczestniczki mistrzostw dziś rano przy akompaniamencie Orkiestry Dętej OSP w Kościanie przemaszerowały z Rynku do hali przy ul. Wielichowskiej.

Przemarsz był niezwykle widowiskowy. Dziewczęta w różnym wieku w kolorowych strojach maszerowały rytmicznie w takt muzyki. Zebrało się sporo obserwatorów tego wydarzenia.

Kto nie widział, ma szansę zobaczyć taneczne popisy i akrobacje poszczególnych zespołów w hali przy „Ratajczaku”. Przez całą sobotę i niedzielę rozgrywane będą zawody. Występy ocenia 5-osobowe jury, biorąc pod uwagę: dobór repertuaru, choreografię i kompozycję, technikę tańca, technikę pracy z rekwizytem, podkład muzyczny, oprawę sceniczną i kostiumy, ogólny wyraz artystyczny. Na najlepszych czekają puchary i medale.

A do Kościana zjechało ponad tysiąc mażoretek z województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego, lubuskiego, zachodnio-pomorskiego i pomorskiego.

Zawody stanowią jednocześnie nominację do Mistrzostw Polski Mażoretek w Kędzierzynie Koźlu, które wyłonią reprezentację Polski na Mistrzostwa Europy i Świata. Wśród zespołów są również działające przy OSP Kościan mażoretki z grupy Rytmix.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Mażoretek Tamburmajorek i Cheerleaderek Polskich we współpracy z Orkiestrą Dętą OSP Kościan i Mażoretki Rytmix Kościan. Honorowym patronatem imprezę objęli: Starosta Kościański, Burmistrz Miasta Kościana i Wójt Gminy Kościan.