Zamknij

Mistrzostwa Gminy Kościan w Tenisie Stołowym

13:22, 21.01.2020 Redakcja Aktualizacja: 13:22, 21.01.2020
Skomentuj
Rekordowa liczba 82 zawodników wzięła udział w tegorocznych indywidualnych mistrzostwach, które odbyły się 19 stycznia w hali sportowej w Racocie.

Zawodnicy grali w trzech kategoriach - open, old-boys i kobiet. Najmłodszy zawodnik miał 11 lat, a najstarszy 77 lat. Rywalizacja była wyjątkowo zacięta, a mecze stały na wysokim poziomie.

W kategorii "open" (52 zawodników) najlepszym okazał się Jakub Heese (Nacław), drugie miejsce zajął Bartosz Bentka (Nowy Dębiec), a trzecie Wojciech Hajnce ( Mikoszki).

W kategorii "old-boys" (rocznik 1970 i starsi - 15 zawodników)  zwyciężył Wojciech Maćkowski reprezentujący Pelikan, drugie miejsce przypadło ubiegłorocznemu zwycięzcy  Maciejowi Goliwąsowi z  Widziszewa, trzecie miejsce zajął Zdzisław Andrzejewski (Wyskoć).

W kategorii kobiet (15 zawodniczek) triumfowała Anna Wojtkowiak reprezentująca Januszewo pokonując Agatę Matyjasik (Katarzynin), a trzecie miejsce zajęła Anna Beszterda (Racot).

Wszyscy finaliści otrzymali  z rąk radnych Rady Gminy Kościan - Marcina Kowalskiego i Mirosława Mądrego medale, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane ze środków gminy Kościan.

Indywidualne Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym były drugą imprezą zaliczaną do Turnieju Sołectw Gminy Kościan, punktacja pierwszej szóstki przedstawia się następująco: Katarzynin - 37 punktów, Racot - 28 punktów, Wyskoć - 23 punkty, Darnowo - 22 punkty, Nowy Dębiec ­- 17 punktów, Stare Oborzyska - 16 punktów.

Organizatorem Mistrzostw był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie.