Zamknij

Mistrzostwa Gminy Kościan w Kopa Sportowego [ZDJĘCIA]

02:45, 02.06.2022 Redakcja Aktualizacja: 02:45, 02.06.2022
Skomentuj
W niedzielę, 29 maja po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią w świetlicy wiejskiej w Starym Luboszu odbyły się XIII Otwarte Mistrzostwa Gminy Kościan w kopa sportowego.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawowali wójt gminy Kościan Andrzej Przybyła i przewodniczący Rady Gminy Kościan Jan Szczepaniak.

W zawodach rywalizowało 100 zawodników, w tym 7 pań. Poza liczną reprezentacją powiatu kościańskiego w mistrzostwach uczestniczyli także zawodnicy z powiatów: poznańskiego, śremskiego, leszczyńskiego, gostyńskiego, grodziskiego, wolsztyńskiego, rawickiego  obornickiego oraz miedzychodzkiego.

Mistrzem Gminy Kościan na rok 2022 został Antoni Mocek z Wilkowa Polskiego, który uzyskał 18 punktów  dużych i 102 małych,  zdobywając puchar oraz główną nagrodę, ufundowane przez Wójta Gminy Kościan. Drugie miejsce zajął Mariusz Staroń z Borowa, który odebrał puchar Przewodniczącego Rady Gminy Kościan. Na trzecim miejscu rywalizację ukończył Józef Turbański z Kobylina, który otrzymał  puchar i nagrodę Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kościanie.

Kolejne miejsca zajęli: 4. Karol Lemański ze Starego Bojanowa, 5. Ryszard Kuraszyk z Nowego Lubosza, 6. Damian Konieczny z Wojnowic, 7. Andrzej Szudra z Rąbinka, 8. Sławomir Przebierała z Donatowa, 9. Bogdan Dąbrowski z Kobylina, 10. Waldemar Kosiński z Poznania.  W kategorii kobiet zwyciężyła Danuta Kuraszyk z Nowego Lubosza i odebrała puchar ufundowany przez sołtysa wsi Stary Lubosz i upominek.Upominkiem obdarowany został także najstarszy uczestnik mistrzostw, Leonard Majchrzak Jutrosina.

Organizatorzy  przygotowali 33 nagrody dla najlepszych zawodników. Puchary i nagrody wręczali wójt gminy Kościan Andrzej Przybyła, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kościanie Artur Opas, radny Gminy Kościan Mirosław Mądry i sołtys Starego Lubosza Jakub Bartkowiak.

Organizatorami mistrzostw było Kościańskie Stowarzyszenie Kopa Sportowego oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie.