Misterium Męki Pańskiej w Śmiglu [ZAPOWIEDŹ]

W najbliższą niedzielę, 10 kwietnia, na śmigielskim rynku zostanie pokazane widowisko nawiązujące do drogi krzyżowej i ukrzyżowania Chrystusa. Wystąpią w nim artyści Galerii Teatr.

AKTUALIZACJA: Z powodu pogody widowisko zostanie pokazane w sali widowiskowej Centrum Kultury w Śmiglu.

Autorem widowiska teatralno-muzycznego jest Janusz Dodot. Warstwę muzyczną spektaklu zapewnią Michał Dolata i Marcin Ruszkiewicz oraz wokalistka Gabriela Itkowiak. W spektaklu wystąpią natomiast: Lena Domagała, Kinga Klecha-Włodarczyk, Alicja Mielcarek, Alicja Wawrzyniak, Marta Włodarczak, Mateusz Jurga, Maciej Wesołek.

Zgodnie z zapowiedzią spektakl ma mieć symboliczną wymowę. Nie będzie bowiem spektakularny i przygotowany z dużym rozmachem jak niektóre misteria, które były dotychczas wystawiane w różnych miejscach w Polsce, w tym m.in. w Poznaniu. W Śmiglu przeważać będzie metafora i symbolika oraz zachęta do refleksji. – Będziemy się starali wciągnąć czynnie widzów w widowisko. Zostaną im wręczone śpiewniki i zostaną zaproszeni do wspólnego śpiewu – odchyla nieco kulisy wydarzenia Janusz Dodot.

Akcja spektaklu rozgrywać będzie się na białej, długiej drodze utworzonej przez rozłożone płótno. Początkowo pustej jak biała karta, a stopniowo wypełnianej różnymi zdarzeniami. Widz będzie mieć szansę je kolejno układać w głowie, a biała droga stopniowo zacznie się przemieniać w drogę krzyżową.Taką właśnie metaforę przedstawia plakat awizujący misterium autorstwa Huberta Baranowskiego.

 Na wydarzenie zapraszają: Galeria Teatr, Centrum Kultury w Śmiglu i Gmina Śmigiel.
UWAGA! Z powodu niepewnych warunków pogodowych organizatorzy zdecydowali o przeniesieniu Misterium do sali widowiskowej Centrum Kultury, przy ul. Kościuszki 22.