Minął rok od podania Marysi terapii genowej

11 stycznia 2022 roku Marysia Drożdżyńska z Brenna otrzymała najdroższy lek świata na SMA. Z kolei kilka dni temu dziewczynka skończyła dwa latka. Mała ma się dobrze i codziennie uczy się nowych rzeczy.

Podanie terapii genowej dziewczynce dotkniętej SMA było możliwe dzięki uzbieraniu 9,5 mln zł. Zbiórka trwała kilka miesięcy, a zaangażowanych w nią było mnóstwo osób, w tym wielu mieszkańców naszego powiatu.

Marysia przez rok znacznie urosła, ale wciąż zachwyca swoimi dużymi oczami. Cały czas jest rehabilitowana, by rozwijać się jak najlepiej i osiągnąć jak największą samodzielność. – Tak wiele rzeczy się przez te rok zmieniło. Nasza Marysia dzielnie, w swoim tempie, idzie cały czas małymi kroczkami do przodu. Każda nowa umiejętność przybliża ją do samodzielności, o którą wspólnie razem z Wami walczyliśmy. Dziękujemy Anioły! To dzięki Wam możemy świętować ten dzień! podsumowują rodzice Marysi.

Marysię cały czas można wesprzeć finansowo w jej rehabilitacji przekazując swój 1,5 proc. podatku. Szczegóły: www.siepomaga.pl/maria/procent-podatku