Mikołajowy konwój w wigilię w Śmiglu [ZDJĘCIA]

Wzorem poprzednich lat burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak w stroju mikołajowej wraz z Mikołajem i maskotkami w wigilijny poranek odwiedzała w wesołym konwoju dzieci poszczególnych miejscowości gminy Śmigiel.

Tym razem wydarzenie stało pod znakiem zapytania z uwagi na opady deszczu. Wesoła ekipa jednak się nie poddała i mimo niezbyt przyjemnej aury wyruszyła o godz. 8.30 spod Centrum Kultury w Śmiglu.

Świętemu Mikołajowi i Mikołajowej oraz maskotkom towarzyszyli niezawodni strażacy z OSP Śmigiel, którzy eskortowali konwój. W tym roku bowiem kolorowe postacie stały na przyczepce ciągniętej przez auto osobowe. Dzięki temu byli bardzo dobrze widoczni i mogli machać dzieciom i mieszkańcom. Ci wychodzili przed swoje domy, często jeszcze zaspani wczesną jak na wolny dzień porą. Przybyli pozdrawiali wszystkich i rozdawali dzieciom cukierki.

Konwój odwiedził m.in. Poladowo, Morownicę, Nietążkowo, Bronikowo, Robaczyn, Sierpowo, Wydorowo. – Cała akcja nie mogłaby mieć miejsca, gdyby nie pomoc ludzi dobrej woli, którzy poświęcają swój cenny wolny czas, by w wigilijne przedpołudnie sprawić Wam trochę uśmiechu. Dziękuję napisała na swoim profilu facebookowym burmistrz Małgorzata Adamczak.

Fot. Karol Schmidt