Miejska Liga Piłki Halowej zmierza do finiszu

Za nami 11 kolejek Miejskiej Ligi Piłki Halowej Kościan. Na szczycie tabeli, ze znaczną przewagą nad pozostałymi, plasują się dwie drużyny, czyli Lajszner Team oraz Arkido.

Rozgrywki ligi miejskiej odbywają się w soboty, na sali przy Szkole Podstawowej nr 4. Mecz finałowy, w którym zagrają ze sobą dwie najlepszy drużyny odbędzie się 22 lutego. Wówczas wręczone zostaną nagrody i nastąpi uroczyste zakończenie sezonu.

MLPH rozgrywana jest w tym roku po raz pierwszy, ale to kontynuacja wcześniejszej Kościańskiej Ligi Futsalu organizowanej przez Marka Kustosza. – Poprzedni organizator zrezygnował z prowadzenia ligi, dlatego ja wspólnie z Lucjanem Trefoniem postanowiliśmy zorganizować nowe rozgrywki. Tym bardziej, że zawodnicy byli tym zainteresowani – mówi Patryk Piasecki.

Obecnie w rozgrywkach bierze udział osiem zespołów: Lajszner Team, Arkido, EuroProfil, Stacja paliw Antczak, Picaso, Wal-Truck Sezonowcy, FC Koguty, 40Plus. Mecze są transmitowane na żywo na profilu facebookowym: https://www.facebook.com/mlphkoscian/, prowadzony jest również ranking najlepszych strzelców i bramek.

Organizatorzy liczą na kontynuację ligi w kolejnych sezonach i być może zwiększenie ilości drużyn. – Na razie liga utrzymywana jest ze składek zawodników, które nie są małe z uwagi na wysoką cenę wynajmu sali, sędziów, którzy przyjeżdżają z Poznania i inne koszty. Liczymy jednak na to, że  od przyszłego sezonu uda się wspólnie z panem burmistrzem zorganizować rozgrywki pod szyldem miasta. Kościan zasługuje na swoją miejską ligępodsumowuje Patryk Piasecki.

Poniżej zdjęcia z ostatniej kolejki, która miała miejsce 25 stycznia. Kolejne rozgrywki już 1 lutego.