Medale dla dwóch par z gminy i miasta Kościan [ZDJĘCIA]

20 października prezydenckie medale za „Długoletnie Pożycie Małżeńskie” burmistrz Kościana wręczył Wandzie i Kazimierzowie Skrzypczakom, a wójt gminy Kościan Teresie i Eugeniuszowi Ruskowiakom.

Obie uroczystości odbyły się w urzędach – miejskim dla pary z Kościana, natomiast gminy dla pary ze Spytkówek. Zarówno jedni, jak i drudzy małżonkowie świętowali jubileusz 50-lecia małżeństwa.

W imieniu Prezydenta RP medale w Kościanie małżeństwu Wandzie i Kazimierzowi Skrzypczakom wręczył burmistrz Piotr Ruszkiewicz. – Gratuluję Państwu pięćdziesięciu lat wspólnego życia i wszelkich osiągnięć, które zawdzięczacie przede wszystkim sobie i bliskim, krewnym, przyjaciołom i znajomymstwierdził burmistrz Piotr Ruszkiewicz. – Możecie być Państwo dumni z tego, że potrafiliście sprostać licznym problemom, które niesie życie i sprawić, iż uczucie, które połączyło Was przed laty nadal trwa.

Z kolei w Urzędzie Gminy Kościan złote gody świętowali Teresa i Eugeniusz Ruskowiakowie ze Spytkówek. Odznaczenia jubilatom w imieniu Prezydenta RP przekazał wójt Andrzej Przybyła. Małżonkowie oprócz medali otrzymali od wójta upominek – ciepły koc oraz bukiet kwiatów. Wójt złożył również małżeństwu gratulacje i życzenia. Podczas uroczystości jubilatom towarzyszyła najbliższa rodzina.

Fot. UG Kościan, UM Kościan