Matka uprawiała konopie, a syn je palił

Policjanci kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie ujawnili uprawę konopi siewnych w jednej z miejscowości gminy Kościan. W tunelu foliowym hodowała je 58-latka.

Dwa tunele foliowe na jednym z podwórek, w których uprawiane były warzywa wzbudzały coraz większe zainteresowanie. W ich tylnych częściach, przez foliową ścianę widoczne były mocno rozrastające się krzewy, o charakterystycznych wiązkach pięciu liści, które przysłaniały pozostałe warzywa. 

W tej sprawie przesłuchano właścicielkę posesji, 58-letnią  mieszkankę gminy Kościan. Kobieta przyznała się do nielegalnej uprawy konopi. Policjanci ujawnili 5 hodowanych krzewów konopi siewnej. Na tym jednak nie koniec, gdyż w trakcie przeszukania budynku mieszkalnego kryminalni odkryli w pokoju zajmowanym przez 23-letniego syna kobiety niewielkie ilości środka odurzającego w postaci marihuany.

Za posiadanie substancji zabronionej, mężczyźnie przedstawiono zarzut  z art. 62 pkt. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, Za przestępstwo to grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Kobiecie, zgodnie z art. 63 pkt. 1 tej samej ustawy, za prowadzenie nielegalnej uprawy grozi także do 3 lat pozbawienia wolności.    

Fot. KPP w Kościanie