Materiał o Szarytkach w telewizji poznańskiej

Sprawa kościańskich zakonnic staje się coraz głośniejsza. W poniedziałek poznański oddział TVP3 realizował materiał o naszych siostrach zatytułowany: "Mieszkańcy Kościana murem za siostrami zakonnymi. Chcą, by zostały w mieście".

W krótkim reportażu nakreślony został problem związany ze sprzedażą budynku znajdującego się przy szpitalu, w którym mieszkają obecnie siostry, a także akcja związana ze zbiórką podpisów. Wypowiadają się w nim również Maria Tylińska-Grzelak, prezes Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Kościanie oraz Jakub Zielonka, inicjator akcji i jednocześnie organista w kościańskiej farze.

Jak informuje TVP3 reporter telewizji usiłował skontaktować się również ze starostą Henrykiem Bartoszewskim, na którego ręce m.in. trafiła prośba mieszkańców związana z pozostawieniem zakonnic w mieście. Nie znalazł on jednak czasu na spotkanie. Potwierdził natomiast telefonicznie, że rozmawia z zakonem o nabyciu nieruchomości, natomiast o pozostawieniu sióstr w mieście rozmów na razie nie prowadzi.

Materiał TVP3: Mieszkańcy Kościana murem za siostrami zakonnymi. Chcą, by zostały w mieście

Artykuły gazety „Kościaniak”: Podpisy w sprawie zakonnic już przekazane, Chcą zatrzymać siostry zakonne w Kościanie