Maseczki przestaną być obowiązkowe. Od kiedy?

Minister Zdrowia Adam Niedzielski zapowiada zniesienie w naszym kraju istniejących do tej pory obostrzeń związanych z COVID-19. Rekomendacje z tym związane zostały już przekazane premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

– Zarekomendowałem panu premierowi, żeby od początku kwietnia znieść te rozwiązania, które dotyczą noszenia maseczek, kwestii nakładania kwarantanny czy izolowania, żeby wejść w normalne tryby leczenia – mówił minister Adam Niedzielski w czwartek na antenie Radia Plus.

Jak zauważył szef resortu zdrowia, liczba nowych zakażeń systematycznie spada. Zmniejsza się również liczba hospitalizacji na skutek zakażeń koronawirusem.

W Polsce wciąż obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust w zamkniętych przestrzeniach publicznych, w tym w sklepach, komunikacji miejskiej, placówkach zdrowia, urzędach czy instytucjach kultury. To jednak według zapowiedzi ministra zdrowia najprawdopodobniej zmieni się od kwietnia.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że Polska zniesie istniejące do tej pory obostrzenia związane z pandemią COVID-19. Oznacza to, że zniknie obowiązek noszenia w przestrzeniach publicznych maseczek, nie będzie kwarantanny ani izolacji. Jak zaznaczył Adam Niedzielski, rekomendacje dotyczące zniesienia obostrzeń zostały już przekazane premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.