Maluchem do Azji

4 czerwca Zielona Bestia, czyli fiat 126p wraz z kierowcą Arkadym Pawłem Fiedlerem ruszają spod Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie w kolejną podróż, tym razem do Władywostoku. 

arkady_fiedlerPrzypomnijmy, że w 2014 r. Arkady Paweł Fiedler, wnuk podróżnika i pisarza Arkadego Fiedlera przemierzył małym fiatem całą Afrykę od Egiptu do RPA w ramach projektu PoDrodze. O tej niecodziennej podróży opowiadał podczas spotkania w Kościańskim Ośrodku Kultury w kwietniu ubiegłego roku. Zaledwie kilka dni temu, bo18 maja miała miejsce premiera książki autorstwa podróżnika opisująca tę wyprawę, a zatytułowana „Maluchem przez Afrykę”. Podczas wyjazdu został zarejestrowany również obszerny materiał filmowy, który światło dzienne powinien ujrzeć jesienią.

Tymczasem duet Maluch i Fiedler ruszają w kolejną podróż, tym razem do Azji. Licząca 17 tys. km wyprawa będzie wiodła z Puszczykowa do Władywostoku przez Turcję, Gruzję, Azerbejdżan, Uzbekistan, Tadżykistan, Kirgistan, Kazachstan, Mongolię i Rosję.

Pojazd jest ten sam, który przemierzał Afrykę. – Główny bohater przeszedł kilka napraw blacharsko-lakierniczych, ma nowe zawieszenie i hamulce, nowy silnik a ja dostałem nowy wygodny fotel – powiedział nam Arkady P. Fiedler. Jednocześnie dodał, że przygotowania do wyprawy ruszyły dopiero w lutym m. in. z uwagi na rodzącą się książkę.