Magia Czerwonych Gitar

Zarówno starszych, jak i młodszych słuchaczy zainteresował koncert Wojciecha Hoffmanna z zespołem zatytułowany „The Klenczon Experience”, który odbył się pod koniec września w Kościańskim Ośrodku Kultury.

wojciech_hoffmannWojciech Hoffmann – współtwórca hitu „Dorosłe Dzieci” oraz najlepszy polski instrumentalista według czasopisma „Teraz Rock” – w hołdzie swojemu największemu idolowi postanowił stworzyć grupę muzyczną grającą piosenki tego przedwcześnie zmarłego wybitnego gitarzysty, czołowego muzyka Czerwonych Gitar. Do współpracy zaprosił Mariusza Bobkowskiego z Turbo (perkusja i śpiew) oraz Arka Malinowskiego (gitara basowa i śpiew).
W latach 1997-2000 Wojciech Hoffmann występował w Czerwonych Gitarach, o czym wspomniał podczas kościańskiego koncertu.

Występ był również okazją do podzielenia się z publicznością wspomnieniami związanymi z mieszkaniem muzyka w Kościanie, co miało miejsce w latach 70. Ciepło mówił m.in. o ówczesnych pracownikach Kościańskiego Domu Kultury.

Wojciech Hoffmann opowiedział również o początkach swojej fascynacji gitarą, które zaczęły się właśnie od Czerwonych Gitar. – Gdzieś w jakimś sklepie była płyta „Czerwone Gitary 2”. Na okładce było takie czerwone zdjęcie i gitara. Jak zobaczyłem tę gitarę, to już zostałem załatwiony na cacy – mówił artysta. –  Kupiłem tą płytę, chyba 80 zł kosztowała wtedy. W 1974 roku zrobiłem replikę tej gitary, tak mi się podobała…

Muzycy podczas koncertu zagrali największe przeboje Klenczona z czasów Czerwonych Gitar i Trzech Koron w wiernej z oryginałem aranżacji. Publiczność natychmiast dała się porwać znanym dźwiękom.