Łóżka kontynentalne nie tylko do hotelu

Łóżka kontynentalne mogą kojarzyć Ci się przede wszystkim z ekskluzywnymi hotelami. Faktycznie, najpierw pojawiały się właśnie tam. Obecnie jednak coraz częściej wybiera się je do sypialni, ponieważ są bardzo wygodne. A do tego eleganckie i świetnie wpisują się w nowoczesny, minimalistyczny styl aranżacji wnętrz.

Sprawdź, dlaczego warto wybrać łóżko kontynentalne do swojej sypialni.

Łóżko kontynentalne – co to jest?

Łóżka kontynentalne z reguły kojarzą się z europejskimi hotelami, w których głównym meblem było właśnie monumentalne, pięknie zasłane łoże. Tego rodzaju łóżka wyróżniają się przede wszystkim wyglądem – są znacznie wyższe niż inne modele, a do tego z reguły mają wezgłowie, ostatnio często tapicerowane.

Jednak to nie wygląd decyduje o tym, czy łóżko należy do kategorii kontynentalnych, czy nie. To jego konstrukcja ma znaczenie. Łóżka kontynentalne składają się z trzech elementów:
– podstawy, czyli dolnej skrzyni wypełnionej sprężynami,
– materaca sprężynowego,
– materaca nawierzchniowego (topper).

To dlatego łóżko jest tak wysokie – górny materac jest umieszczony na wysokości około 70 cm. Do tego łóżka kontynentalne zawsze mają nóżki, dzięki czemu, mimo dużych wymiarów, wydają się lekkie i bardziej eleganckie.

Zalety łóżek kontynentalnych

Łóżka kontynentalne cieszą się takim powodzeniem ze względu na to, że są bardzo wygodne. W końcu na komfort ich właściciela składają się aż trzy części! Dzięki zastosowaniu materaca sprężynowego, ciężar ciała rozkłada się równomiernie, a ty możesz się wspaniale wyspać. Taka konstrukcja pozwala także na lepszy obieg powietrza, co zmniejsza pocenie się i poprawia komfort snu w nocy.

Co tu dużo mówić, znaczenie mają także względy estetyczne. Łóżka kontynentalne genialnie prezentują się w przestronnych sypialniach. Są eleganckie i wydają się wręcz ekskluzywne. Dlatego świetnie sprawdzą się w stylu glamour. Nie może ich także zabraknąć w stylu nowojorskim. Minimalistyczna nowoczesność także z pewnością je polubi.

Aranżacja sypialni z łóżkiem kontynentalnym

Wbrew pozorom łóżko kontynentalne sprawdzi się nie tylko w dużej sypialni. W małej także świetnie się sprawdzi. Nie obawiaj się efektu przytłoczenia przestrzeni. Tak naprawdę w każdej sypialni to łóżko jest głównym meblem. Nie będzie wiec nic w tym dziwnego, że w niewielkim pomieszczeniu to ono będzie stało na samym środku. Jeśli tylko dobrze je zaaranżujesz, użyjesz poduszek i odpowiedniego oświetlenia, sypialnia nie straci na uroku i przytulności.

Łóżka kontynentalne mają tapicerowane wezgłowia, co sprawia, że są bardzo charakterystyczne. Dlatego warto dobrać resztę elementów i detali sypialni do tapicerki. Warto zastosować spójną kolorystykę, ale nie obawiaj się sięgać po kontrastowe odcienie. Świetnie sprawdzą się ciągle bardzo modne szarości, granat, beże i brązy. Do tego kilka poduszek o różnych kolorach i teksturach i miłe w dotyku narzutki. Nie zapomnij o lampkach nocnych! Tak zaaranżowane łóżko aż prosi, by spędzać w nim wieczór na błogim odpoczynku lub czytaniu książki pod kocem!