Lista produktów potrzebnych w domu po Szarytkach

Samorząd powiatu kościańskiego, który udostępnił lokal po zakonnicach w sąsiedztwie szpitala, uaktualnił listę potrzebnych produktów dla mieszkańców domu.

Dziękujemy za okazywane na każdym kroku serce i wsparcie w opiece nad przybywającymi do powiatu kościańskiego Ukraińcami informuje powiat.

Jednocześnie pracownicy starostwa proszą osoby, które chciałyby pomóc lokatorom domu, o przynoszenie określonych produktów: butelkowanej wody niegazowanej, kaszy gryczanej, soków dla dzieci w małych kartonikach oraz słodyczy.

Ubrań jest natomiast wystarczająca ilość, więc prośba o wstrzymanie się z ich przynoszeniem. Z kolei chęć podarowania wszelkich innych produktów poza wymienionymi należy wcześniej uzgodnić z pracownikami Starostwa Powiatowego w Kościanie.

Wymienione produkty można przynosić do domu przy ul. Wyszyńskiego 18 od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-14.00. Jeśli ktoś nie może tego uczynić o tym czasie, proszony jest o uzgodnienie godziny z pracownikami Starostwa Powiatowego w Kościanie.

Warto też nadmienić, że drzwi wejściowe domu od ul. Wyszyńskiego są często zamknięte. W takiej sytuacji można podejść od tylnej części budynku.