Likwidacja Biedronki w Kościanie. Będzie nowy market

Chodzi o Biedronkę przy Al. Kościuszki. Sklepu popularnej sieci nie ma od kilku dni. W jej miejsce pojawi się natomiast inny supermarket . Ponadto renowację przejdzie elewacja zewnętrzna całego budynku, w którym mieszczą się również inne sklepy.

Tak będzie wyglądać galeria po przeprowadzonym remoncie.

Wielu klientów jest zdziwionych wchodząc do budynku galerii MIM znajdującej się naprzeciwko poczty z zamiarem zakupów w Biedronce. Zamiast szerokiego wejścia do marketu zastają bowiem spuszczone rolety i kompletnie pusty korytarz, na którym dotychczas stały różne towary. Na ścianie widnieje natomiast kartka „likwidacja sklepu”.

Jak udało nam się ustalić, zarząd sieci podjął decyzję o likwidacji sklepu w tym miejscu, z uwagi na jego zbyt małą powierzchnię. Czy w zamian Biedronka pojawi się w innym punkcie w Kościanie, na razie nie wiadomo.

Tymczasem lokal po dyskoncie będzie zagospodarowany na potrzeby innego marketu sieciowego, a będzie to Spar. Nowy market, po renowacji wnętrza, zostanie otwarty na przełomie sierpnia i września. Będzie to drugi sklep marki Spar na terenie Kościana, a właściwie gminy Kościan. Pierwszy znajduje się bowiem w parku handlowym Dorado w Kurzej Górze.

Nowy market to również okazja dla właściciela mini galerii MIM na przeprowadzenie liftingu jego elewacji zewnętrznej. Na dniach na budynku pojawi się rusztowanie, a ekipa remontowa przystąpi do prac.