Licytacje dla Wojtka

Na Facebooku została założona grupa, na której prowadzone są licytacje na rzecz półtorarocznego Wojtusia.

Choć Wojtek mieszka w Sączkowie (powiat wolsztyński), w pomoc na jego rzecz zaangażowały się osoby z całego regionu, w tym z powiatu kościańskiego.

Wojtek urodził się w kwietniu 2019 r. w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Chłopczyk cierpi na wiele schorzeń, w tym ma rozszczep kręgosłupa z przepukliną oponowo-rdzeniową, wodogłowie, porażenie kończyn dolnych, pęcherz neurogenny, zespół Chiarii II stopnia. Wymaga stałej opieki i rehabilitacji. Jest sparaliżowany od pasa w dół. Musi być cewnikowany. Czekają go kolejne operacje związane z tym, że ma zastawkę komorowo-otrzewnową.

Rodzice poświęcają na jego leczenie wiele czasu, choć mają jeszcze trójkę starszych od Wojtka dzieci. Leczenie chłopca komórkami macierzystymi oraz sprzęt ortopedyczno-medyczny którego potrzebuje pochłaniają wiele pieniędzy. Stąd organizowane są zbiórki na jego leczenie.

Warto przyłączyć się do licytacji, która może być dobrą zabawą, ale przede wszystkim ma na celu pomóc. Link do grupy TUTAJ. Zbiórka prowadzona jest również poprzez stronę: zrzutka.pl.

https://youtu.be/ym2aymEVJDY
Autorem piosenki jest 11-letni Gabriel Maciejczak, którego bardzo przejęła historia Wojtka.