Kwietniowe koncerty w kościołach

Kościański Ośrodek Kultury zaprasza na serię koncertów z organami w tle, które odbędą się w kościańskiej farze, a następnie w świątyniach w Racocie, Wyskoci i Czempiniu.

Pierwszy z koncertów zatytułowany „Przyszliśmy się pokłonić” odbędzie się w piątek 5 kwietnia w farze w Kościanie, a będzie poświęcony pamięci ks. Józefa Surzyńskiego. Wystąpią Marek Stefański – wirtuoz organów współpracujący z Bazyliką Mariacką w Krakowie oraz o. Rafał Kobyliński – propagator polskiej muzyki organowej. W kościele usłyszymy także Orkiestrę Dętą TON oraz laureatów II Dziecięco-młodzieżowego Konkursu Muzycznego im. ks. dra Józefa Surzyńskiego. Koncert przeplatany będzie wspomnieniami ks. Surzyńskiego, które czytać będą aktorzy Kościańskiego Teatru Kameralnego. To wydarzenie odbędzie się o godz. 19.00, tuż po mszy świętej.

W sobotę 6 kwietnia po mszy św. w kościele św. Stanisława Kostki i św. Jerzego w Racocie (godz. 18.45) zaplanowano koncert wielkopostny „Nie lękajcie się krzyża„. W tym koncercie wystąpią: Marek Stefański, o. Rafał Kobyliński oraz aktorzy KTK.

W niedzielę 7 kwietnia odbędą się dwa koncerty wielkopostne zatytułowane „Ja jestem”. Pierwszy będzie mieć miejsce w 7 kwietnia o godz. 12:15 w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła w Wyskoci, a drugi o godz. 16.30 w kościele św. Michała Archanioła w Czempiniu. W tych koncertach poza gośćmi z Krakowa i aktorami KTK usłyszymy Orkiestrę Dętą TON.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.