Kwiatki dla Zuzi na zakończenie roku szkolnego

Już w najbliższy piątek uczniowie pożegnają obecny rok szkolny i udadzą się na zasłużony wypoczynek. Kilka szkół z naszego regionu zdecydowało się z tej okazji wziąć udział w wyjątkowej akcji.

„Kwiatki dla Zuzi”, „Róża dla Zuzi” – nazwy akcji są różne, ale polegają na tym samym. Chodzi o to, by pieniądze przeznaczone przez rodziców uczniów na kwiaty i upominki dla nauczycieli w ramach podziękowania za kolejny rok nauki,  przekazać na ratowanie życia Zuzi Suleckiej chorującej na SMA. Taka forma podziękowania ma podwójną moc, bo przyczynia się do czegoś dobrego.

To właśnie szkoły z powiatu kościańskiego zaangażowały się najbardziej w zbiórki na rzecz Zuzi organizując „słodkie dni dla Zuzi”, zbiórki złomu i makulatury oraz festyny, o czym niejednokrotnie pisaliśmy. Na zakończenie roku szkoły jeszcze raz przed wakacjami chcą pokazać swoje wsparcie.

Na akcję zdecydowały się m.in. szkoły z Głuchowa, Bonikowa i Czacza. Z kolei w subregionie leszczyńskim Zespół Szkół w Brennie, czyli rodzinnej miejscowości słynnej Marysi także chorującej na SMA, zdecydował się na taką formę wsparcia dla Zuzi.