KULTURA I ROZRYWKA

Filmowy piątek w KOK – zapowiedź

Kościański Ośrodek Kultury w najbliższy piątek, 23 lipca zaprasza przed południem najmłodszych na film, a wieczorem dorosłych na seans w ramach DKF.

Kot o twórczości Kieślowskiego w bibliotece [ZDJĘCIA]

W piątkowy wieczór w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie poświęcone twórczości cenionego w świecie polskiego reżysera, Krzysztofa Kieślowskiego. O Kieślowskim opowiadał krytyk filmowy Wiesław Kot.

W bibliotece Kot opowie o Kieślowskim

Wiesław Kot będzie teraz częściej gościł w Kościanie, gdyż podjął się prowadzenia Dyskusyjnego Klubu Filmowego, w ramach którego seanse filmowe i dyskusje...

Spotkanie z autorką książki o Bronikowie

„Opowiem wam o Bronikowie” to tytuł książki, której autorką jest Emilia Biberstein-Łabuda. Wieczór autorski odbył się 8 lipca w śmigielskim Centrum Kultury.
Plaża Dębiec Festiwal 2021

Plaża Dębiec Festiwal 2021 [ZDJĘCIA]

Moc atrakcji czekało na tych, którzy zdecydowali się spędzić sobotę na kąpielisku w Nowym Dębcu. Impreza rozpoczęła się w południe, a potrwa do późnych godzin wieczornych.

„Kajko i Kokosz” – piknik i wystawa plenerowa [ZDJĘCIA]

„Kajko i Kokosz uczą archeologii” – tak zatytułowane jest dzisiejsze wydarzenie poświęcone komiksowym postaciom z lat 80. autorstwa Janusza Christy.

„Obraz pożądania” zainaugurował DKF w Kościanie [ZDJĘCIA]

W piątkowy wieczór odbył się pierwszy seans w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Projekcja filmu, która poprzedzona była wstępem znawcy kina, spotkała się z dużym zainteresowaniem widzów.
Plaża Dębiec Festiwal już w sobotę

Plaża Dębiec Festiwal już w sobotę

W najbliższą sobotę odbędzie się w Nowym Dębcu impreza na początek wakacji. Czeka moc atrakcji, a wydarzenie rozpocznie się w południe i potrwa do wieczora.
REKLAMA
Pryzmat

OSTATNIO DODANE

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zdrowa żywność z Naturini

Zdrowa żywność z kościańską firmą rodzinną Naturini

Naturini.pl to młoda, lokalna firma, której założycielką jest Izabela Losiak-Skorupska. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, firma przygotowuje paczki ze zdrową żywnością po wcześniejszym zamówieniu telefonicznym lub online. Klienci mogą również odbierać zamówienia bezpośrednio w olejarni przy ul. Prostej 24 A w Kościanie.
REKLAMA
Tecza

REDAKCJA POLECA

Piotr Filipowicz

Piotr Filipowicz: Co zawdzięczamy Obrzanom?

W dolinie Obry, na terenach dzisiejszej Ziemi Kościańskiej, istniały najbardziej zaludnione osady i grody przedpiastowskie z okresu plemiennego. O losach cywilizacji obrzańskiej rozmawiamy z regionalistą – Piotrem Filipowiczem.
Wojciech Hoffmann

Wojciech Hoffmann: Miło wspominam Kościan

Na temat rodzącej się fascynacji muzyką, o pobycie w Kościanie, a także o 40 latach na scenie rozmawiamy z Wojciechem Hoffmannem, jednym z najlepszych gitarzystów hard rockowych w Polsce, członkiem zespołu Turbo.
Marian Dziędziel

Marian Dziędziel. Krakus ze Śląska

W Kościanie 26 października gościł wybitny aktor Marian Dziędziel. Nasza rozmowa z artystą odbyła się przed spotkaniem z publicznością, podczas projekcji filmu "Moje córki krowy".
X