KULTURA I ROZRYWKA

Koncert Kolęda jest Kobietą na początek roku

Na koncert kolęd w kobiecym wykonaniu pod wodzą Joanny Dudkowskiej zapraszają Urząd Miejski Kościana oraz Kościański Ośrodek Kultury. To nastrojowe i energetyczne widowisko nagrane specjalnie dla kościaniaków w miejsce tradycyjnego koncertu noworocznego.

Film o potyczkach Kościańskiej Rezerwy Skautowej

W 102 rocznicę śmierci kościańskiego skauta Franciszka Masztalerza walczącego w Powstaniu Wielkopolskim Muzeum Regionalne przygotowało krótki filmik o tamtych wydarzeniach.

Dariusz Łukaszewski nowym dyrektorem KOK-u i biblioteki

Od 4 stycznia funkcję dyrektora Kościańskiego Ośrodka Kultury oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kościanie pełni Dariusz Łukaszewski. Funkcję tę powierzył mu burmistrz po wygaśnięciu umowy z poprzednimi dyrektorami obu placówek.

Ruszyła usługa „Książka na telefon” w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Usługa została uruchomiona z początkiem stycznia. Skierowana jest do seniorów 65+ oraz osób chorych i niepełnosprawnych, które mieszkają na terenie Kościana i ze względu na stan zdrowia nie są w stanie wypożyczyć książki na miejscu.

Świąteczny koncert zespołu Ogień – zapowiedź

Premiera koncertu, który został nagrany w kościańskiej Wieży Ciśnień, odbędzie się 26 grudnia o godz. 20.00. Będzie go można zobaczyć na kanale YouTube zespołu.

Świąteczny Zaprzęg Gwiazdkowy w Racocie [ZDJĘCIA]

Gwiazdkowa świta przed południem pojawiła się w Racocie, a przejazd wyruszył ze Stadniny Koni i pomału przejeżdżał przez większość ulic miejscowości. Powóz...

Świąteczny zaprzęg w Racocie – zapowiedź

W Wigilię ulicami Racotu przejedzie zaprzęg konny z Gwiazdorem i Śnieżynkami. Będzie pozdrawiał mieszkańców oraz dzieci, które mogą liczyć również na słodycze.

Świąteczny Koncert Charytatywny 21 i 22 grudnia

Jak co roku przed Bożym Narodzeniem kościańscy muzycy-kolędnicy zapraszają na koncert charytatywny tuż przed świętami. W tym roku koncert nie może odbyć się na żywo, ale będzie można go obejrzeć online, i to w dwóch odsłonach.
REKLAMA
Pryzmat

OSTATNIO DODANE

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Boże Narodzenie pełne aromatów

Boże Narodzenie pełne aromatów

Święta tuż tuż. W tym roku będą wyjątkowe, bo w mniejszym gronie, u schyłku niewątpliwie trudnego dla nas wszystkich roku. Poprzednie miesiące skłaniały do refleksji co jest naprawdę ważne, o co warto zabiegać, a co uznać za nieistotne.
REKLAMA
Tecza

REDAKCJA POLECA

Co zawdzięczamy Obrzanom?

W dolinie Obry, na terenach dzisiejszej Ziemi Kościańskiej, istniały najbardziej zaludnione osady i grody przedpiastowskie z okresu plemiennego. O losach cywilizacji obrzańskiej rozmawiamy z regionalistą – Piotrem Filipowiczem.

Miło wspominam Kościan

Na temat rodzącej się fascynacji muzyką, o pobycie w Kościanie, a także o 40 latach na scenie rozmawiamy z Wojciechem Hoffmannem, jednym z najlepszych gitarzystów hard rockowych w Polsce, członkiem zespołu Turbo.

Marian Dziędziel. Krakus ze Śląska

W Kościanie 26 października gościł wybitny aktor Marian Dziędziel. Nasza rozmowa z artystą odbyła się przed spotkaniem z publicznością, podczas projekcji filmu "Moje córki krowy".
X