Kraina Świętego Mikołaja w Śmiglu [ZDJĘCIA]

Święty Mikołaj wraz z postaciami z bajek jak co roku zgromadził tłumy na placu targowym w Śmiglu. Wydarzeniu towarzyszył jarmark świąteczny oraz występy artystyczne.

Ponad 30 stoisk z rękodziełem, lampkami i innymi artykułami świątecznymi stanęło na śmigielskim targowisku w niedzielę, 11 grudnia. Wśród stoisk nie zabrakło elementu charytatywnego – w jednym z nich panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Brońska oraz Przysieki Polskiej wypiekały pyszne pierniki, a całkowity dochód ze sprzedaży zasili konto 3-letniego Wiktorka zmagającego się z nowotworem wątroby.

Nie zabrakło także występów artystycznych. W świąteczny nastrój przybyłych wprowadzili chór „Harmonia” i „Harmoniuszki”, wokalistki Studia Piosenki „Muzol” oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Śmiglu.

Najważniejszym punktem programu, szczególnie wyczekiwanym przez dzieci była Kraina Bajek w zimowej scenerii wraz z Mikołajem oraz Panią Mikołajową, w którą tradycyjnie wcieliła się w Śmiglu burmistrz Małgorzata Adamczak. 30-osobowa ekipa przeszła barwną paradą aż do sceny, na której rozpoczęły się animacje. Dzieci zabawiała para dobrze znanych klownów Rupherta i Rico. Jednocześnie można było odwiedzać Św. Mikołaja i bajkowe postacie w ich domkach. Nie zabrakło także okazałej sowy.

Organizatorem wydarzenia były Gmina Śmigiel oraz Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko. Wsparcie organizacyjne zapewnili Centrum Kultury w Śmiglu, Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu oraz OSP Nietążkowo.

Fot. Karol Schmidt