Kraina Bajek w Kościanie [ZDJĘCIA]

W Kościanie na placu za KOK-iem trwa wielka impreza na zakończenie lata. Pomimo upału plac wypełnił się rodzicami i dziećmi, które są szczęśliwe, że mogły spotkać się ze swoimi bajkowymi bohaterami.

Impreza rozpoczęła się o godz. 15.00. Tym razem nie było jednak parady, a żywe maskotki wyszły tanecznym krokiem z KOK-u, a następnie na scenie i pod nią zachęcały dzieci do wspólnego tańca. Zgromadzonych powitał również burmistrz Piotr Ruszkiewicz.

Wesołe party trwa w najlepsze. Dzieci zabawia para klaunów Ruphert i Rico, a także mogą one robić sobie zdjęcia w domkach ze swoimi ulubionymi postaciami. W tym roku czekają również inne niespodzianki, w tym show z bańkami mydlanymi w wykonaniu Inny Biliaievy, finalistki programu „Mam talent”, a także pokaz iluzji, który zaprezentuje Filip Piestrzeniewicz. Na zakończenie natomiast wielkie piana party, które zaplanowano na godz. 18.15. Pogoda służy takiej mokrej zabawie, więc na pewno skusi się na nią wiele dzieci.

Imprezie towarzyszą stoika gastronomiczne i z gadżetami. Dzieci mogą także skorzystać z malowania buziek czy też z naklejanego tatuażu. Są także stoiska, w których prowadzone są zbiórki pieniężne. Kościańskie TOZ sprzedaje przykładowo książeczki o zwierzętach i wiele innych ciekawych rzeczy w zamian za datki dla swoich futrzanych podopiecznych. Stoisko z domowymi ciastami udostępnił z kolei kościański oddział Caritas. Podczas imprezy do puszek są również zbierane pieniądze na Wiktora Ratajczaka, który zmaga się z nowotworem wątroby.

Organizatorami wydarzenia są Event Fabryka z Krainą Bajek, Urząd Miejski Kościana i Kościański Ośrodek Kultury przy wsparciu wielu osób i organizacji.

Fot. Milena Waldowska