Kraina Bajek Świętego Mikołaja w Kościanie [ZDJĘCIA]

Święty Mikołaj z bajkowymi postaciami zawitał w sobotę do Kościana. Na Placu Wolności czekały na niego stęsknione dzieci wraz z rodzicami. Potem zimowa zabawa przeniosła się za KOK.

Jak zawsze impreza przyciągnęła wiele osób, choć aż takich tłumów jak w poprzednich latach tym razem nie było. Zgromadzonych na Placu Wolności powitał burmistrz Piotr Ruszkiewicz wraz z zastępcą Przemysławem Korbikiem i przewodniczącym Rady Miejskiej Dawidem Olejniczakiem.

Jak co roku nastąpiło oficjalne rozświetlenie świątecznych dekoracji, choć te zdobią plac już od pierwszego weekendu grudnia. Po tym rozpoczęła się barwna, taneczna parada bajkowych postaci, a orszak zamykał Święty Mikołaj z Panią Mikołajową. Dzieci pozdrawiały Mikołaja i jego kompanów.

W tym samym czasie za Kościańskim Ośrodkiem Kultury trwały już animacje, którym towarzyszył mini jarmark świąteczny. Dzieci zabawiała niezawodna para klownów Ruphert i Rico. Nowością była mała karuzela przypominająca pozytywkę.

Po paradzie bajkowe postacie przeszły również za KOK, gdzie w dmuchanych domkach czekały na dzieci, by wspólnie się z nimi fotografować. Najważniejszym punktem był oczywiście domek Świętego Mikołaja, do którego ustawiła się kolejka dzieci. Tutaj był czas na zdjęcie, a nawet krótką rozmowę. Ponadto maluchy dostawały cukierki, maskotkę, a także pamiątkową pocztówkę ostemplowaną przez elfa.

Impreza potrwa do godz. 19.00, choć Mikołaj będzie czekał do ostatniego dziecka.

Fot. Milena Waldowska