Kradł papierosy ze sklepów w Kościanie

Ten sam mężczyzna dopuścił się w styczniu oraz w marcu kradzieży kilku pakietów papierosów o łącznej wartości 1400 zł. Teraz grozi mu kara do pięciu lat więzienia.

W styczniu kościańska policja otrzymała zgłoszenie dotyczące kradzieży kilku pakietów papierosów z jednego ze sklepów w Kościanie. Wartość strat wyceniono na ponad 700 zł. Policjanci podjęli działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy tego przestępstwa.

Kolejne zgłoszenie dotyczące kradzieży papierosów policja otrzymała kilka dni temu. Tym razem obsługa sklepu wielkopowierzchniowego zawiadomiła o kradzieży kilku pakietów papierosów. Również w tym wypadku wartość strat wyceniono na ponad 700 zł. Sposób działania złodzieja wskazywał, że zarówno w styczniu, jak w marcu kradzieży mógł dokonać ten sam sprawca.

 Analiza zebranych dowodów doprowadziła do 31-letniego mężczyzny, który został zatrzymany 26 marca w Poznaniu. Dzień później, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, mieszkaniec powiatu poznańskiego usłyszał zarzuty kradzieży, do których się przyznał. Teraz może mu grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa.