Kościańskie akcenty w Opolu

O sukcesie pochodzącego z Kościana zespołu Ogień podczas 54. Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu jest u nas bardzo głośno. Tegoroczny festiwal miał jednak jeszcze inne akcenty związane z naszym miastem.

asia_dudkowskaOgień wystąpił w piątkowym koncercie „Debiuty”. Ich przebojowa piosenka „Mary Jane” zdobyła najwięcej głosów telewidzów oraz słuchaczy Radia Opole. Grupa otrzymała także nagrodę dla „Najlepszego wykonawcy w konkursie Debiuty 54. KFPP Opole 2017” przyznaną im przez Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych.

Z kolei inna kościanianka wystąpiła podczas niedzielnego koncertu „After Party” kończącego festiwal. Mowa o basistce Joannie Dudkowskiej, która na scenie pojawiła się w towarzystwie Roberta Chojnackiego. – Od dwóch lat pracuję z Robertem Chojnackim, który jest twórcą i właścicielem wielu utworów De Mono – powiedziała nam basistka. – To są same hity, więc zaproszono nas właśnie na taki koncert.

Joanna obecnie mieszka w Poznaniu, ale cały czas jest mocno związana z Kościanem, chociażby przez fakt grania z kościańskim bandem Jaromi zez Ekom. Ostatnio mocno angażuje ją jej najnowszy autorski  projekt o nazwie Joanna Dudkowska feat. Kova: Music & Visual Experience. To oryginalne połączenie basu i wiolonczeli w towarzystwie innych instrumentów oraz wokalu, a tłem do całości są aranżacje świetlne. – 10 października będziemy grać w klubie Blue Note w Poznaniu, na który bardzo serdecznie zapraszam kościaniaków – mówi basistka. Dodaje też, że być może uda jej się zagrać w rodzinnym mieście wraz z Robertem Chojnackim.