Kościański półmaraton

Na starcie XII Międzynarodowego Kościańskiego Półmaratonu im. dra Henryka Florkowskiego i organizowanego równocześnie na dystansie 6,5 km Biegu Coccodrillo stanęło 1341 biegaczy z całego świata.

polamaratonTradycyjnie już wygrał zawodnik z Kenii, a najszybszym Polakiem okazał się Krzysztof Szymanowski z Kościana, który w klasyfikacji generalnej był 8. Na uwagę zasługuje też zwyciężczyni Biegu Coccodrillo – zaledwie 12-letnia Wiktoria Mazur z Puszczykowa. Uczennica I klasy gimnazjum w tym biegu triumfowała również w ubiegłym roku.

Klasyfikacja generalna półmaratonu przedstawia się następująco: I miejsce – Hilary Kimaiyo Kiptumi (czas 1:03:19), II miejsce –Kenijczyk Wambua Robert Mbithi (1:03:32), III miejsce – Mykola Ivkhymcuk z Ukrainy (1:04:29). Najszybszą kobietą okazała się natomiast Kenijka Stellah Barsosio Jpengetich, (1:13:57). Kolejne miejsca na podium zajęły również Kenijki: Oigo Moraa Christine (1:14:58), Agnes Chebert (1:15:14). Klasyfikację generalną Biegu Coccodrillo wygrał z kolei Nikodem Dworczak z Kościana.

Album ze zdjęciami pod linkiem: facebook.com/gazetakoscianiak.