Kościańska biblioteka szykuje się na otwarcie

Od 4 maja czynne mogą być biblioteki, ale po spełnieniu wymagań sanitarnych. Kościańska książnica jest w trakcie przygotowań do wdrożenia wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Być może uda się otworzyć placówkę w najbliższym tygodniu, czyli pomiędzy 11 a 15 maja, a na pewno już od 18 maja. By mogło to nastąpić, konieczne jest wprowadzenie wszelkich zasad bezpieczeństwa narzuconych przez Główny Inspektorat Sanitarny. – Już mamy zamówione przyłbice i szklane przegrody oddzielające, ale z uwagi na duże zainteresowanie w tym szczególnym okresie, musimy poczekać na ich dostarczenie wyjaśnia Jadwiga Gidel, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Na razie czynna będzie mogła być wyłącznie wypożyczalnia. Nadal niedostępna ma być czytelnia, nie będą organizowane również żadne spotkania. W tej materii sporo dzieje się jednak online, warto odwiedzić fanpage na Facebooku Miejskiej Biblioteki Publicznej.

W wypożyczalni będzie można wypożyczać książki, audiobooki, a także czasopisma. Czytelnik zainteresowany książkami będzie musiał umawiać się na konkretną godzinę, wcześniej może zamówić wybrane tytuły. Wyboru pozycji będzie mógł dokonać również na miejscu, ale wszystkie pozycje otrzyma od pań bibliotekarek. Nie ma mowy, by wybierać książki samemu z półek.

Zwroty będą przyjmowane w specjalnie wyznaczonym miejscu. – Książka będzie musiała przejść kilkudniową kwarantannę, czyli po prostu przeleżeć niedotykana, zanim ponownie będzie można odłożyć ja na półkę, w celu ponownego wypożyczenia – mówi dyrektor Gidel.

Osoby zainteresowane bieżącymi informacjami dotyczącymi wznowienia wypożyczalni, proszone są o kontakt telefoniczny pod nr 6 512 00 40 w dni powszednie w godz. 8.30-15.00.