Kościańscy strażacy zapraszają krwiodawców

Akcja poboru krwi odbędzie się w niedzielę, 29 listopada przed strażnicą w Kościanie. Strażackie wydarzenie współorganizowane jest przez Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.

Wszyscy chętni, którzy chcą podzielić się swoją krwią będą mogli to zrobić w krwiobusie, który stanie na  parkingu przed strażnicą na ul. Bączkowskiego w godzinach 10.00-14.00

Aby zostać krwiodawcą, trzeba być osobą zdrową w wieku od 18 do 65 lat, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Wskazane jest wcześniejsze zjedzenie lekkiego posiłku, gdyż nie zaleca się oddawania krwi na czczo.

Ponadto w szczególnym czasie epidemii krew mogą oddać wyłącznieosoby bez jakichkolwiek objawów infekcji (kaszel, katar, duszność, gorączka), a także z ujemnym wywiadem epidemiologicznym (bez kontaktu z osobą chorą na covid-19 i osobami na kwarantannie).

– Przypominam, że z uwagi na sytuację epidemiczną dawcy muszą stosować się do rygoru sanitarnego również podczas wypełniania ankiet i oczekiwania na wejście do ambulansu. Oznacza to stosowanie środków dezynfekcji, zachowanie dystansu, zakrywanie ust i nosamówi Dawid Kryś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie. – Zapraszamy do przyłączenia się do akcji! Każdy chętny w ten właśnie sposób będzie mógł wesprzeć tych, którym strażacy pomagają na co dzień. Nie zapominajmy, że ten gest może komuś uratować życie!