Kościańscy policjanci zlikwidowali plantację marihuany

Policjanci zatrzymali 37-letniego mieszkańca Kościana podejrzanego o uprawę krzewów konopi indyjskich oraz wytwarzanie znacznych ilości suszu tej rośliny.

Zatrzymanie podejrzanego to efekt skrupulatnej pracy operacyjnej funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kościanie, zajmujących się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej.

W październiku funkcjonariusze weszli na teren jednej z posesji, w której według ich ustaleń miała odbywać się pokaźna uprawa konopi indyjskiej. – Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych, które użytkował 37-latek, policjanci zabezpieczyli łącznie 176 krzaków konopi indyjskich o różnym etapie wzrostu oraz 7,7kg suszu tej rośliny, a także sprzęt i narzędzia służące do uprawy konopi – informuje Jarosław Lemański, oficer prasowy KPP w Kościanie.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Kościanie. Na podstawie zebranego materiału dowodowego mężczyzna usłyszał już zarzuty uprawy krzewów konopi innych niż włókniste oraz posiadania znacznych ilości środków odurzających. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, 37-latkowi za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.