Kościanianka wzięła udział w ogólnopolskim spocie

Katarzyna Marciniak-Helińska, nauczycielka z „Ratajczaka” angażująca młodzież do wielu działań charytatywnych, tym razem sama wzięła udział w ogólnopolskim spocie „Porozmawiajmy szczerze o otyłości”. Wystąpiła m.in. obok aktora Cezarego Żaka.

Celem kampanii „Porozmawiajmy szczerze o otyłości” jest budowanie społecznej świadomości, że otyłość jest chorobą, którą należy leczyć i wymaga podjęcia kompleksowych działań na kilku płaszczyznach, zarówno edukacyjnej, jak i systemowej. Inicjatorem kampanii jest Polskie Towarzystwo Leczenia Otyłości, a mecenasem firma Novo Nordisk.

Spot, w którym wzięła udział nauczycielka Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. F. Ratajczaka w Kościanie inauguruje drugą edycję kampanii, która zachęca do szczerej rozmowy na temat choroby z najbliższymi i lekarzem. Ambasadorem kampanii jest Cezary Żak.

Nagrania spotu odbywały się w studiu filmowym w Warszawie. – Cieszę się, że jako zwyczajnej osobie, mieszkającej w małej miejscowości udało mi się zrobić coś niespotykanego. Poznałam pracę nad spotem od kuchni. Było to niesamowite i niepowtarzalne przedsięwzięciemówi Katarzyna Marciniak-Helińska.

Spot ujrzał światło dzienne 10 czerwca, po konferencji prasowej z udziałem pani Katarzyny oraz innych bohaterów filmu.

Wstyd się przyznać, ale przez lata nauczyłam się żyć z otyłością, może nawet wypierać jej istnienie. Pracuję w szkole z cudownymi młodymi ludźmi i nigdy nie usłyszałam żadnego przykrego słowa pod swoim adresem. Moja czujność została uśpiona, a ja zaakceptowałam swój stan jako normę. Kilka razy podejmowałam nieumiejętne próby odchudzania: wizyty u dietetyka, głodzenie się, cudowne zioła, magiczne tabletki i diety eliminacyjne… Traciłam na wadze z większym lub mniejszym skutkiem. Jednak zawsze z silnym efektem jo-jo, który mnie psychicznie dobijał  – mówi między innymi pani Katarzyna o swoim problemie z nadwagą.

Całą historię Katarzyny Marciniak-Helińskiej związaną z otyłością można znaleźć pod linkiem: https://ootylosci.pl/historie/historia-katarzyny.