Kościanianka Mistrzynią Okręgu Poznańskiego w kręglach

Mistrzostwa Okręgu Poznańskiego w Kręglarstwie Klasycznym odbyły się w dniach 26-27 czerwca na kręgielni Czarnej Kuli w Poznaniu. Najlepsza okazała się Dorota Borowiak, reprezentantka TSKK „Jedność”.

Zawody odbyły się po 3-miesięcznej przerwie spowodowanej wprowadzeniem na obszarze Polski stanu epidemii. W mistrzostwach wystartowało łącznie 37 zawodników, a najliczniejszą grupę składającą się z 11 zawodników stanowili reprezentanci Towarzystwa Sportowego Kręglarzy Kościańskich „Jedność”.

Każdy z zawodników oddawał po 120 rzutów do pełnych i zbieranych. Najlepszy wynik wśród kobiet osiągnęła kościanianka, która tuż po zakończonych zawodach nie kryła swojej radości. – Cieszę się niezmiernie, że przekroczyłam 500 punktów i zdobyłam tytuł mistrzyni okręgu, zwłaszcza, że kulały dziewczyny z Superligi mówi Dorota Borowiak.

Ze świetnej postawy zawodniczki zadowolony był również Prezes TSKK „Jedność”, Roman Bartkowiak – Dorota od wielu już lat pokazuje, że ma olbrzymi potencjał, a jej wynik 509 strąconych kręgli z tegorocznych Mistrzostw Okręgu Poznańskiego mówi sam za siebie. Dodatkowym smaczkiem jest również fakt, że pokonała rywalki, które na co dzień występują w zawodowych ligach kręglarskich. Mam nadzieję, że Dorota utrzyma swoją formę do Mistrzostw Polski, które odbędą się w Lubinie w ostatni weekend sierpnia i wyjedzie z nich z równie dobry rezultatem – podkreśla  Roman Bartkowiak.

Podczas Mistrzostw Okręgu Poznańskiego dobrze zaprezentowały się także dwie kolejne zawodniczki TSKK „Jedność”: Joanna Bartkowiak (454 pkt) i Galina Paszyńska (413 pkt), które uplasowały się odpowiednio na piątym i ósmym miejscu. Wśród mężczyzn najlepszy z kościańskich kręglarzy był Sebastian Bartkowiak, który z wynikiem 495 punktów zajął 16 miejsce. Pozostali kręglarze z Kościana ukończyli zawody na dalszych pozycjach: Roman Bartkowiak (18 m. – 479 pkt), Marek Nowak (21 m. – 467 pkt), Wiesław Brzóska (23 m. – 433 pkt), Marek Malicki (24 m. – 418 pkt), Marcin Bobrowski (25 m. – 411 pkt), Eugeniusz Flisikowski (26 m. – 398 pkt), Sebastian Rybarczyk (27 m. – 340 pkt).

– Mistrzostwa Okręgu Poznańskiego były pierwszą okazją do zaprezentowania nowych, oficjalnych strojów sportowych TSKK „Jedność”, których zakup był możliwy dzięki pozyskanej dotacji z budżetu Gminy Miejskiej Kościan w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Rozwój kręglarstwa sportowego w Kościanie”. Jak widać po osiągniętych wynikach stroje „przyniosły szczęście” naszym zawodnikom i stanowią element bezpośredniej promocji Kościana w Polsceinformuje Radosław Stachowiak, rzecznik klubu.

W piątek 3 lipca w siedzibie TSKK „Jedność” Roman Bartkowiak i Radosław Stachowiak w imieniu władz klubu przekazali oficjalnie Dorocie Borowiak puchar i złoty medal za wywalczony tytuł. Decyzją zarządu „mistrzyni” uhonorowana została także symboliczną nagrodą rzeczową.

Fot. TSKK Jedność