Kościanianka będzie ubiegać się o tytuł Miss Polski

Sandra Głowicka z Kościana została I Wicemiss Wielkopolski w konkursie, który przeprowadzono pod koniec września w Poznaniu. Tym samym mieszkanka naszego powiatu zakwalifikowała się do wyborów Miss Polski, które odbędą się 25 października.

Po pięciu latach przerwy kandydatki z Wielkopolski oficjalnie będą reprezentować nasze województwo w prestiżowym konkursie w piękności w naszym kraju, czyli Miss Polski.

Od wielu lat finał konkursu organizowany jest w telewizji Polsat i należy do jednego z popularniejszych show telewizyjnych w Polsce, którego oglądalność sięga 4 milionów widzów.

W tym roku wytypowane przez jury podczas gali finałowej Miss Województwa Wielkopolskiego kandydatki będą ubiegać się o koronę najpiękniejszej Polki w tym konkursie. Konkurs zostanie przeprowadzony w reżimie sanitarnym, a tym samym kandydatki będą musiały występować w maseczce lub przyłbicy.

Tymczasem 27. września w Novotel Poznań Centrum odbyła się Gala Finałowa Miss Województwa Wielkopolskiego. Koronę najpiękniejszej Wielkopolanki 2020 roku zdobyła 21-letnia Natalia Balicka z Zakrzewa, natomiast najpiękniejszą nastolatką województwa została 18-letnia Zofia Krajewska z Gniezna. Z kolei startująca na nr 5 Sandra Głowicka została I wicemiss. Sandra ma 22 lata i mierzy 172 cm. Warto zobaczyć na zdjęciach jak prezentowała się nasza krajanka w poszczególnych odsłonach.

Fot. Sławomir Brandt