Kościaniak królem strzelców ogólnopolskiego turnieju

Marcel Skórzanek z AP Reissa Kościan został królem strzelców prestiżowego Ogólnopolskiego Turnieju „Gra Warta Świeczki”, który odbył się w Gorzowie. Kościaniacy wywalczyli czwarte miejsce na 18 zespołów.

Podopieczni trenera Tomka Woźniaka w fazie eliminacyjnej wygrali wszystkie swoje spotkania, w których zdobyli aż 26 bramek. Kościaniacy pokonali kolejno: Juventus Academy Wrocław, ISF Pogoń Barlinek, Polonię Słubice, Wartę Gorzów, UKS Sokół Pyrzyce.

Dzięki temu awansowali do grupy, w której toczyła się walka o medale i puchary dla najlepszych. AP Reissa Kościan rywalizację w tej części turnieju rozpoczęła od zwycięstwa nad Akademią Futbolu Kostrzyn nad Odrą 1:0, aby w kolejnym spotkaniu pechowo ulec AP Macieja Murawskiego 0:1. Podłamani tą porażką kościaniacy ulegli w kolejnym meczu AP Bumerang Wrocław i w meczu o trzecie miejsce zmierzyli się z Football Arena Szczecin. Jednak musieli wygrać ten mecz, aby cieszyć się z miejsca na podium, a spotkanie zakończyło się remisem 3:3 i to szczecinianie świętowali wywalczenie brązowych medali.

– Rozegraliśmy 9 spotkań w silnie obsadzonym turnieju i byliśmy bardzo blisko zajęcia miejsca na podium. Zabrakło szczęścia w meczu z Football Arena Szczecin, w którym okupowaliśmy połowę i bramkę rywali. Zapewne gdyby mecz potrwałby jeszcze kilka minut to zakończyłby się naszym zwycięstwem. Niestety zabrakło czasu, ale to cenne doświadczenie dla moich chłopców, którzy regularnie grają z najlepszymi w Polsce – mówi trener Tomasz Woźniak z AP Reissa Kościan.

Klasyfikacja Ogólnopolskiego Turnieju „Gra Warta Świeczki” dla rocznika 2011:
1. AP Bumerang Wrocław
2. AP Macieja Murawskiego
3. Football Arena Szczecin
4. AP Reissa Kościan
5. UKS AF Kostrzyn nad Odrą
6. Juvcentus Academy Wrocław
7. AP Falubaz Zielona Góra
8. ISF Pogoń Barlinek
9. KP Progres Gorzów
10. Warta Gorzów
11. AP Stal Gorzów
12. Salos Szczecin
13. UKS Polonia Słubice
14. Warta Gorzów 2012
15. Pogoń Szczecin
16. Sokół Pyrzyce
17. Warta Gorzów II
18. GKS Kłodawa