Czy kościaniacy znają angielski?

Przekonamy się o tym już 14 września podczas Wielkiego Testu Języka Angielskiego. To ogólnopolskie wydarzenie organizowane od 2012 r., do którego przystępuje kilkadziesiąt miast. W tym roku po raz pierwszy test zostanie przeprowadzony również w Kościanie.

Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest białostocka Szkoła Językowa Homeschool. W poprzednich edycjach w teście wzięło udział ok. 10 tys. Polaków z 60 miast. W tym roku swój udział zapowiedziało już 77 miejscowości, w tym również Kościan. Organizacją testu w naszym mieście zajęło się Centrum Języków Obcych Sukces. Również po raz pierwszy w tym roku test odbędzie się we współpracy z ETS Global – światowym liderem w tworzeniu standardów oceny kompetencji językowych.

Dwa lata temu test pokazał, że poziom wszystkich osób biorących w nim udział kształtuje się na poziomie B1+ (czyli średnio zaawansowany z plusem). W ubiegłym roku wynik wzrósł do B2 (średnio zaawansowany wyższy). Jak będzie w tym roku i jak na tym tle wypadnie Kościan przekonamy się już wkrótce. – Test zostanie przeprowadzony w auli przy ul. Bernardyńskiej – wyjaśnia Monika Czyżak, współwłaścicielka CJO Sukces. – Wszystkie osoby, które dokonają wcześniejszej rejestracji, punktualnie o godz. 11.00 przystąpią do testu. Uczestnicy zostaną podzieleni na trzy grupy wiekowe: 8-12 lat, 13-18 lat oraz powyżej 18 lat. Na rozwiązanie wszystkich zadań najmłodsza grupa będzie miała 35 minut, pozostałe dwie grupy 75 minut.

By wziąć udział w zabawie trzeba się wcześniej zarejestrować. Zapisy już ruszyły, a prowadzone są za pośrednictwem strony internetowej www.koscian.znaangielski.pl. Warto się pospieszyć, gdyż liczba uczestników jest ograniczona i wynosi 200 osób.

Wyniki będą znane po kilkunastu dniach. Każdy uczestnik testu otrzyma swój wynik wraz z opisem poziomu, a średni wynik wszystkich osób zostanie upubliczniony. – Gorąco zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w zabawie. Tym bardziej, że wiele osób posługujących się angielskim tak naprawdę nie do końca potrafi ocenić swoje umiejętności – podkreśla Monika Czyżak.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Kościana, a patronat medialny sprawuje m.in. gazeta „Kościaniak”. Do zobaczenia już 14 września!