Kościaniacy zagrali w turnieju w Mosinie

22 najmłodszych zawodników Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan wzięło udział w Gwiazdkowym Turnieju Skrzatów, który odbył się w nowej Hali OSiR w Mosinie.

Gwiazdkowy Turniej Skrzatów to wydarzenie dla najmłodszych dzieci, którego celem było zachęcenie ich do aktywności fizycznej. Stanowi on wsparcie szkolenia realizowanego przez Akademię Piłkarską Reissa w Kościanie, Mosinie, Pecnej i Puszczykowie, a zgromadził blisko 60 najmłodszych adeptów piłki nożnej.

Dzieci rywalizowały ze sobą w trzech specjalnie przygotowanych strefach: zabawy i koordynacji ruchowej, pojedynków piłkarskich 2×2, wyścigów rzędów. Po prawie 100 minutach rywalizacji w duchu fair play organizatorzy wręczyli każdemu uczestnikowi pamiątkowy medal i upominek. Ponadto wyróżniono najlepszego zawodnika z każdej miejscowości, którym w Kościanie okazał się Łukasz Sobański.

– Zachęcamy dzieci w wieku przedszkolnym do aktywności fizycznej, zainteresowanie ich uprawianiem sportu, co jest korzystne dla ich zdrowia i samopoczucia oraz ma ogromne znaczenie pod kątem integracji z rówieśnikami – podkreśla trener Tomasz Woźniak z AP Reissa Kościan.

Fot. AP Reissa Kościan