Kościaniacy zagrają w Finale Bielik Cup 2022

Drużyna orlików Akademii Piłkarskiej Reissa - Kościan drugi raz z rzędu zagra w Ogólnopolskim Finale Bielik Cup w Krakowie Podopieczni trenera Tomasza Woźniaka o awans do strefy medalowej powalczą m.in. z Piastem Gliwice i Wisłą Kraków.

Ogólnopolski Turniej Bielik Cup zaliczany jest do grona najbardziej prestiżowych imprez dla młodych adeptów piłki nożnej w Polsce. Tegoroczne finały odbędą się w dniach 21-22 maja w Krakowie z udziałem 24 zespołów z różnych stron Polski, które przeszły zimowe eliminacje i teraz powalczą o trofeum.

Drugi raz z rzędu w tym gronie znalazła się Akademia Piłkarska Reissa – Kościan, która rok temu wywalczyła srebrne medale. Tym razem podopieczni trenera Tomasza Woźniaka o awans do strefy medalowej powalczą w sobotę m.in. z klubami: Piast Gliwice, Wisła Kraków, Unia Kosztowy, APR Gmina Dopiewo i Jałowiec Stryszawa. Należy wspomnieć, że Wielkopolska ma bardzo silną reprezentację w tegorocznych finałach, gdyż oprócz kościaniaków pod Wawelem zagra: AP Reissa Jarocin, APR Gmina Dopiewo, Polonia Środa Wlkp. i Wielkopolska Komorniki.

– Każda bramka, remis czy zwycięstwo będzie nas cieszyć, ale przede wszystkim jedziemy zbierać doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości. Zależy nam na dalszym rozwoju tej utalentowanej grupy, aby mogli oni dalej kontynuować swoją przygodę z futbolem w Szkole Mistrzostwa Sportowego i naszych zespołach w najbardziej prestiżowych rozgrywkach młodzieżowych w Polsce, czyli w Centralnej Lidze Juniorów PZPNmówi trener i koordynator Tomasz Woźniak z AP Reissa Kościan.

Występem w Bielik Cup 2022 młodzi kościaniacy zaczynają intensywny czas, gdyż w nowym tygodniu będę reprezentować powiat kościański w Wojewódzkim Finale Turnieju PZPN „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” oraz turnieju Akademie Klasy Ekstra organizowanym przez Ekstraklasę SA na stadionie Lecha Poznań. Ostatnim poważnym sprawdzianem będzie turniej w Janowcu Wlkp., w którym bronią Pucharu Euro Cup wywalczonego w poprzednim sezonie.