Kościaniacy wygrali Ligę Mistrzów Reiss Cup 2019

Zwycięstwem zespołu żaka starszego AP Reissa Kościan zakończyła się rywalizacja w Lidze Mistrzów Turnieju Regionów w ramach Reiss Cup 2019 w Gostyniu. Tytuł najlepszego bramkarza zdobył kościaniak Aleksander Skoracki.

Czołowe zespoły żaka starszego z 14 miejscowości rywalizowały w sobotnie popołudnie w  Turnieju Reiss Cup 2019 w Hali Sportowej ZSO w Gostyniu. Drużyny z uwagi na poziom i osiągnięcia zostały podzielone na grupy: Liga Mistrzów i Liga Europy, a rywalizowały na specjalnie przygotowanych boiskach mobilnych, których podłoże przypomina murawę.

W gronie faworytów imprezy była drużyna żaka starszego z Kościana, która jest m.in. brązowym medalistą Turnieju PZPN „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Podopieczni trenera Tomasza Woźniaka pewnie wygrali spotkania z zespołami z Jarocina, Kępna, Dopiewa, Rokietnicy i choć ulegli reprezentacji okręgu kaliskiego w początkowej fazie turnieju, to w finale z Gostyniem pokazali się z bardzo dobrej strony. Szybko otworzyli wynik spotkania i wyszli na prowadzenie 2:1, aby ostatecznie wygrać 4:3. Podczas ceremonii wręczenia nagród tytuł najlepszego bramkarza powędrował do Aleksandra Skorackiego z Kościana.

To wspaniałe zakończenie sezonu dla moich wychowanków, którzy w mijającym powoli 2019 roku pokazali, że nawet zespół z małego Kościana może dołączyć do grona czołowych drużyn północno-zachodniej Polski. Sukces cieszy, ale popełniliśmy też sporo błędów i zimą będziemy ciężko pracować, aby wychować zawodników na przyszłość, którzy zagrają w zespołach Akademii Piłkarskiej Reissa w Centralnej Lidze Juniorówmówi trener Tomasz Woźniak z AP Reissa Kościan.